Death Fight WoW Tutorial

Kasztok, Szakmák, Karakterfejlesztés,(stb)
MENÜ

Tanulj Meg Wowozni! 

 

Talán te is szembesültél már vele, hogy a "nagyok" egy pillanat alatt leszednek Wsg-n, vagy instában te vagy a legutolsó a dps listán. Nos a többiek legfeljebb annyiban különböznek, hogy tudnak angolul, esetleg volt idejük leírások után kajtatni. Ezen szeretnénk segíteni ezzel a menüponttal, hogy innen eltanulhasd azokat az apróságokat, amik eldöntik egy csata végkimenetelét!

 

Itt megtalálod a játék teljes magyar leírását valamint útmutatót a kasztokhoz.

 

Warrior (Harcos)

 A harcos egy közelharc-orientált osztály. Ezeket a karaktereket kemény fából faragták, a fegyverek és a taktika mesterei. A harcos különleges képességei természetesen harc központúak. A Harcos a legjobb egy-egy elleni küzdelemben. Sok más játékkal ellentétben, a Harcosnak a WOW-ban rengeteg képessége és választási lehetősége van csata közben.


Erősségek:
- Az összes páncélfajtát, és szinte minden fegyvert használni tud
- Ő bírja elviselni a legtöbb sérülést
- Remek közelharci képességek
- Valósággal lemészárolja a szörnyeket
- Sok felszerelési lehetőség

 

 

Gyengéi :
- Nem képes gyógyítani, csak élelemtől, vagy más játékos által tud gyógyulni
- Nagyban függ a felszerelésétől

Megengedett fajok: Ember (Human), Törp (Dwarf), Éj Elf (Night Elf), Gnóm (Gnome), Ork (Orc), Tauren, Élőhalott (Undead), Troll , Draenei

Megengedett felszerelés: ruha, bőr, vért, pajzsok 

Megengedett fegyverek: egy- és kétkezes balták, buzogányok, kardok, (dobó)tőrök, botok, minden fellelhető fegyvertípus.

 

Rage (Őrjöngés - Düh)
A Harcosnak van egy vörös düh-sávja (rage-bar). Ez hasonló a varázslók mana-sávjához. Harc közben a Harcos dühbe gerjed az okozott sérüléstől és elszenvedett/elkerült sérülésektől, illetve különleges képességek is dühöt termelhetnek. A sáv folyamatosan töltődik harc közben. Amint a Harcosnak elég düh pontja van, különböző képességeket használhat, amik düh pontokat igényelnek. Ha a Harcos csatázik, a düh-pontok lassan elfogynak. Akkor is elveszti a felhalmozott düh-pontokat, ha harci beállítottságát (combat stance) megváltoztatja, úgyhogy gondolkozz előre és ne változtasd meg csata közben! 

Combat Stances (Beállítottságok)
A Harcos különböző beállítottságok közül választhat, ettől függ, hogy milyen képességeket használhat egy harc folyamán. Külön erre a célra van pár gomb az Action Bar felett, aminek segítségével megváltoztatható a beállítottság. Ha harc közben váltasz, elveszted az addig felgyülemlett dühöt, ezt tartsd észben. Általában nem vált az ember beállítottságot csata közben. Ezek a beállítottságok különböző szituációkra jók. Harci beállítottság (Battle Stance) főleg szólózáskor hasznos, ekkor nagyobbat sebez a karakter. Védekező beállítottság (Defensive Stance) kevesebb támadó mozdulatot biztosít, de a Harcosnak több védelmi bónusza lesz. Ez a mód akkor használatos, ha egy csoportban te vagy a fő tank. 

Action Bar
Minden beállítottságnak külön action barja van. A képességeket te rakhatod le erre a barra. Ha beállítottságot váltasz, mindig az éppen megfelelő bar lesz aktív. 

Shouts (Kiáltások)
A Harcosnak több kiáltása van amik harc közben hasznosak lehetnek. Minden kiáltáshoz dühre van szükség, azonnal hatnak és közepes újrahasználási idejük van. 

Harci Kiáltás (Battle Shout)
- A party közelharci és távolsági sebzését növeli 

Fenyegető Kiáltás (Intimidating Shout)
- A közeli ellenfelek elmenekülnek. A kiáltás célpontját rettegés fogja el. Ennek a képességnek nagyon nagy az újrahasználási ideje, ezért vészhelyzetben használható, mint menekülési lehetőség. 

Demoralizáló Kiáltás (Demoralizing Shout)
- A közeli ellenfelek közelharci sebzését csökkenti. 

Kihívó Kiáltás (Challenging Shout)
- Minden közeli ellenfél a Harcost fogja támadni ennek hatására. Lassú újratöltődés, legjobb vészhelyzetben alkalmazni a többi csapattárs megmentésére.

 

 

 

Általános képességek

Belső Düh (Inner Rage) - Azonnal maxolja a düh-pontokat.. Lassú újratöltődési ideje miatt csak néhány csatánként lehet használni. A célja, hogy ha túl sok ellenfelet húztok magatokra, vagy nehéz csatának nézel elébe, egyből tudj valamilyen fontos képességet használni.

 

 

 

Harci Beállítottságú képességek

Roham (Charge)
- Ezt a harc elején kell használni, hogy dühöt termeljen. A Harcos gyorsan a szörnyhöz ront. Magasabb szinten a képesség segítségével arra is van esély, hogy pár másodpercre a Harcos lebénítsa ellenfelét. Használatához nem szabad aktívan harcban résztvenned, és meghatározott távolságon belül kell lenned a célponthoz. Egy * jel jelenik meg a neved mellett, ha csatázol. Beletelhet kis időben, míg megtanulod rendesen használni a rohamozást. 


Hasítás (Rend)
- A következő támadásodtól elkezd vérezni a célpontod. A rendes sebzésen kívül az ellenfeled egy rövid ideig a vérzés miatt is sérülést fog elszenvedni. Ez egy DOT amit csata elején érdemes használni. 


Csapás (Strike)
- A következő támadásodnak nagyobb lesz az ereje. 

Hamstring - A következő támadásoddal nagyobbat sebzel, és jó eséllyel lelassíthatod az ellenfeledet egy rövid időre. Ezzel meg lehet akadályozni, hogy egy szörny gyorsan elmeneküljön. Ha menekülésre kerülne a sor, akkor is hasznos tud lenni. 

Mennydörgő csapás (Thunderclap)

- Közeli területre ható azonnali támadás. Mindenki, akire hatott a támadás enyhe sérülést szenved, és egy rövid ideig nagyon lelassul a támadási sebességük. 

Legyűrés (Overpower)
- Azonnali támadás nagyobb sebzéssel. Csak hárítás, blokkolás, stb után használható. 


Rúgás (Kick)
- Azonnali támadás nagyobb sebzéssel, ami némi eséllyel megzavarhatja a célpontodat a varázslásban. Ezt a képességet varázslók ellen célszerű használni, hogy megakadályozd őket a varázslásban / gyógyításban. 


Büntető Ütés (Punishing Blow)
- A következő támadásoddal nagyobbat sebzel, és kényszeríti a célpontot, hogy rád támadjon. Ezt a képességet hátulról kell használni. Ez az egyik a kevés hergelő képességek közül harci beállítottságban, remek ahhoz, hogy egy bajban lévő csapattárson segíts. Lassú újratöltődési ideje van, úgyhogy ne pazarold.

 

 

 

Védekező Beállítottságú képességek

Szétvágó Csapás (Sundering Strike)- A következő támadásod csökkenti a célpont páncélzatát, ennek a képességnek a hatása egymásra rakódik legfeljebb 5x. Folyamatosan csökkentsd az ellenfél páncélját, hogy minél több sérülést szenvedjen. 

Pajzs Blokk (Shield Block)- A blokkolás esélyét nagy mértékben növeli. Csak egy frontális támadást hárít. Azon kívül, hogy csökkenti a sérülést a bekapott ütéstől, felkészít az ellentámadásra is. 


Pajzs Ütés (Shield Bash)- Azonnali támadás nagyobb sebzéssel, és 75%-os esélyt ad arra, hogy a célpont varázslását megzavard. 


Lefegyverzés (Disarm)- Ha az ellenfél valamilyen fegyvert használ, egy sikeres lefegyverzés nagy mértékben csökkenteni fogja a célpont által okozott sérülést egy rövid időre. Lassú újratöltődési idővel rendelkezik. 


Hergelés (Taunt)- Azonnali hatás, amellyel hergeled az ellenfelet, siker esetén téged fog támadni a célpont. Rendszeresen kell használni, hogy a szörnyek folyamatosan téged üssenek. Ehhez természetesen gyógyítókra is szükséged van, hogy életben tartsanak a csata folyamán. 


Bosszú (Revenge)- Azonnali támadás nagyobb sebzéssel. Ellentámadás esetén még további sebzést okozhatsz az ellenfelednek. Védekező mozdulat után kell használni, legjobb a Pajzs Blokkal együtt alkalmazva.

 

Véres Düh (Blood Rage) Azonnal hatás, némi életerőt feláldozva megnövelheted a dühpontok számát. Legjobb, ha a csapatban van gyógyító amikor ezt használod. 

Kombók (Combos) Használj Pajzs Blokkot/Ütést aztán támadj Bosszúval. 

Tanulás
Nagyon lényeges, hogy több fegyveres képzettséget tanulj, így könnyen átválthatsz egy jobb fegyverre, ha találsz egyet. Tarts magadnál annyi féle fegyvert amennyit csak tudsz, és felváltva használd őket, hogy fejleszd a képességeidet. 


Kereskedői képzettségek

Bányászat / Kovácsművesség
- Készíts el minden felszerelést magadnak.

Herbalizmus / Alkímia
- Készíts gyógyitalokat és jótékony hatású szereket.

Elsősegély
- Nem tudod magadat gyógyítani, szóval használd ezt a képzettséget, hogy csökkentsd a pihenőidőket.

Főzés / Horgászat
- Fogj és készíts ételt hogy a harcok közti pihenőidőt csökkentsd.

 

Tippek
- Játssz együtt gyógyítókkal (Pap, Sámán, Druida) hogy életben maradj. 
- Válassz ki egy vagy több kétkezes fegyver típust amit használni akarsz. Pontokba kerül mindegyiknek az elsajátítása, ezért csak kevésre koncentrálj. 
- Használd jól a Dühödet! Ha varázslóval harcolsz, hagyj egy kis dühöt, hogy egy jól időzített ütéssel/rúgással megzavard őt a varázslásban. Lehet, hogy többet sebzel rajta, ha előbb használod, de ha aztán meggyógyítja magát, sokat nem értél a dologgal. 
- Próbáld el előre eltervezni a képzettségeidet. Ha sok hp-s tankot akarsz, stamina és vitézség képzettségeket tanulj. Ha egy brutális sebző akarsz lenni, az erő és fegyverspecializálódó képzettségeket válaszd. 
- Védd a csapattársaidat, a pap vagy a mágus nem azért van, hogy őt támadják a szörnyek. Hergeld az ellenfeleket, hogy téged támadjanak.

 

 

Death Knight

 

 Ebben az epizódban jelenik meg a Death Knight (halállovag), az első hős (hero) kaszt. (Az ilyen kasztoknak különleges tulajdonságaik vannak, és csak bizonyos előfeltételek teljesülése esetén indíthatóak.)

 

Bármilyen fajú lehet és bármelyik frakcióba tartozhat, indításának feltétele, hogy a játékosnak legyen egy legalább 55. szintű karaktere bármelyik realmben.

 


Különleges képessége a rúnakovácsolás (Runeforging), amellyel a fegyvereit ruházhatja fel erős mágikus tulajdonságokkal.

 

Engedélyezett fajok:
MInden faj számára elérhető

 


Alap értékek: Életerő/Rúna rendszer

 

Hozzáférhető páncélzat: ruha (cloth), bőr (leather), sodronying (mail), és lemezpáncélzat (plate)

 

Hozzáférhető fegyverek: Axes, Polearms, Swords, Two-Handed Axes, Two-Handed Swords, One-handed Maces, Two-Handed Maces

 

 

 

A halállovag képességeinek típusai és tehetségfái (talent) közti különbség:

 

 

 

Blood (Vér):
A kétkezes fegyverforgatás és a DPS ága. A harc folyamán erőseket sebez, viszont lassan támad. Legnagyobb előnye ezen a téren, hogy a Halállovag képes lesz saját csapásaival elvesztett életerejét visszaszerezni illetve megnövelt összecsapás (parry) értékkel ruházza fel magát. Az erre specializált Halállovag közelharci képességeire és a Vér adta öngyógyulás fejlesztésére, gyors fejlődésre összpontosíthat.

 

 

 

Frost (Fagy):
Northrend dermesztő világának erejét hordozza magán. A halállovagok a druidákhoz hasonlóan nem képesek az egykezes fegyver-pajzs kombinációra, helyette megnövelt aktív védelemmel, speciális fagyasztásaival támogathatja szövetségeseit. A mágusok kerüljék az ellenséges halállovagokkal való közelséget, mert ha a sötét lovag mannát használó ellenséget támad, kritikus csapásának ereje a hagyományosnál kétszer olyan erős. Az erre erősítő Halállovag a tankolásra koncentrál, de solozásra is rendkívüli, mert a Fagy alapú mágiái jelentősen megerősödnek és azok kritikus esélyeit is jócskán megnövelheti, nem is beszélve a mágiákkal szemben ellenállásokról.

 

 

 

Unholy (Szentségtelen):
A sötét nekromancia ága. Képessé válik a Halál esszenciáját megidézni, halott humanoid lényekből, de akár játékosokból is kreálhat élőholt szolgát (ghoul) egy rövid időre, továbbá jól képes kihasználni az Élőholt Métely (Blight) erejét, így a beteg áldozatokat könnyebben kardélre hányhatja. A Szentségtelenségre fejlesztő Halállovag a PvP csaták mesterévé válhat, rendkívül hatékonyan befolyásolhatja a halált, ghoulja akár véglegesen is mellette maradhat, de ha nincs szüksége a testekre, fel is robbanthatja azokat, ezzel okozva sérüléseket a közeli élőknek. A kaszt több képességének visszatöltési időtartalmát csökkentheti, támogathatja csapattársait mágiaellenes pajzzsal és erőteljesebb árnyvarázslatokat ismerhet meg.

 

Fontos tudnivaló, hogy az eddigi tapasztalatok alapján mindhárom talentág jó DPS-re és tankolásra, ha a megfelelő kombinációt építjük ki és olyan felszerelést hordunk.

 

 

 

 

 


Rúnarendszer a csata alatt

 

A halállovag új, összetett de elsőre talán bonyolultnak is tűnő harcrendszerrel rendelkezik. Nem közönséges közelharci csapásaival tölti fel lassan erejét, mint a harcos/medvedruida vagy rendelkezik alapjáraton feltöltött energiacsíkkal, mint a zsivány.
Eredendően képes fegyverébe rúnákat vésni, amelyek a kezdetben üres rúnaerő csík alatt találhatók és összesen 6 darab van belőlük: 2 vér, 2 fagy és 2 szentségtelen.

 

A harc kezdete előtt ezekből a rúnákból egyet vagy többet kell felhasználni és a célponton kórságot okozva növelni a rúnaerőt (Runic Power). Minden egyes rúna kioltásával alap 10 rúnaerő szabadul ki, de ez persze növelhető tehetséggel.

 

Mind a 3 tehetségágon található egy különleges, de lényegében azonos hatású képesség: Az adott tehetségágon található varázslat bizonyos eséllyel az által meghatározott rúnatípust átalakulhat Halál (Death) rúnává. Ez a rúna egyfajta bónusz, mert bár nem növeli meg a felhasználható rúnák számát, de bármelyik rúnaírást igénylő képesség számára felhasználható. A rúnaerő maximális pontja 100, ezt csak a Fagy tehetségágban lehet összesen 130-ra növelni, de a többi ág sem szenved hátrányt, mindhárom tehetségágnál található bizonyos képességek, amelyek sikeres találat esetén generálhatnak rúnaerőt.
A készítők szerint átvitt értelemben végtelen energia, de a gyakorlatban súlyos gyengeség ez a rendszert, ezért ha nincs semmiféle aktív rúna, bizony kínos másodpercek elé nézhet sötét lovagunk. Természetesen vannak olyan képességek és tehetségek, melynek támogatásával ezt kiküszöbölhető és persze szépen meg kell tanulni játszani.

 


A halállovag képes lesz egyedi csontvázlovat megidézni egy küldetés teljesítése után ugyanúgy, mint ahogy a Paladin (Templomos Lovag) vagy a Warlock (Boszorkánymester) is. A halállovag dögparipája a 60.szintű hátasok 100% sebességnövekedéssel rendelkezik és utóbbi két kaszttal szemben teljesen ingyen szerezhető meg. Mindkét klasszikus alapkontinensen az adott frakció által elértő összes alap WOW leszállóhely felhasználható, így a nekropoliszból máris kedvükre átrepülhetünk valamelyik általános régióba fejlődni. Természetesen Acherus marad a központ és az egyéni portálmágiával, a Halálkapuval egy szentségtelen rúna áráért a játékos visszatérhet tanítóihoz, javíthatja felszerelését, vásárolhat ételt-régenseket és persze frissen szerzett fegyverét is megbűvölheti a Rúnakohóban. Ráadásként az Outlandon megszerezhető normál repülőhátas helyett vásárolhat nekropoliszában egyedi döggriff madarat is, igaz az ára igen magas, cserébe az követi a játékos Riding skilljének fejlődését: Ha a halállovag kitanulja azt maximálisan, a élőholt csontmadár is nagyobb sebességre kapcsol.

 

Paladin (Paplovag)

A szent Fény támogatói, a Szövetség védelmezői, a paladinok megtalálhatóak Tirisfal Glades északi erdőitől kezdve (ahol az Élőholtak előrehaladását próbálják megakadályozni) a Blasted Lands déli vidékéig, szüntelenül vigyázva területüket a Sötét Kapun túlról érkező démoni hordákkal szemben. Hatalmas kalapácsaikkal és a Fény erejével felvértezve ezek a szent harcosok a csapatokat irányítanak a harcok során, s mindvégig a csata sűrűjében forgolódnak.

A paladinok a közelharci harcosok és másodsorban varázshasználók kombinációi. A paladinok ideálisak bármilyen csoportnak, köszönhetően gyógyító, és egyéb képességeiknek, valamint a bűbájaiknak, pecsétjeiknek (seal). A paladinok minden csapattagra vonatkozóan csak egy aurát aktiválhatnak, és meghatározott játékosok esetében meghatározott bűbájt alkalmazhatnak. Védelmi képességeiknek köszönhetően meglehetősen nehéz őket megölni. Gyógyíthatnak még a Szent Fény segítségével is ellenben más harcos osztályokkal. Élőholt specialistáknak is tekinthetőek, mivel számos képességük eleve az élőholtak elleni harcot segíti elő.

 

Engedélyezett fajok:
Ember (Human), Törpe (Dwarf), Draenei, Blood Elf

Alap értékek: Életerő / Mana

Hozzáférhető páncélzat: sodronying (mail), bőr, ruha, pajzs, buckler (kis kerek pajzs) és lemezpáncélzat (plate) ( - képzéssel)

Hozzáférhető fegyverek: egy és kétkezes buzogányok, egy és kétkezes kardok ( - képzéssel)

 


Aurák:
Egy időben csak egy aura lehet aktív. Ki kell választani, hogy melyik a legmegfelelőbb az adott szituációban. A többi játékos is megmondhatja, hogy melyiket lenne a legjobb használni. Ha ugyanabban a csoportban több paladin is van, mindegyiküknek más és más aurája lehet aktív, de ugyanannak az aurának a hatását nem halmozhatják. Ha te is paladin vagy, és egy másik paladin is van a csapatban, érdemes vele egyeztetni, hogy ő milyen aurát fog használni, annak érdekében, hogy kiegészítsétek egymást.

Az odaadás (devotion) aurája:
A közelben lévő csapattagoknak ad páncélzat bonuszokat. Akkor érdemes használni, ha több csapattag is sebződik a harc során.
Gyógyító (healing) aura: Meggyógyítja a paladint és a közeli csapattagokat. Csak harci szituáción kívül működik. Igazán jól csata után működik. Nem használható, nem működik, ha a paladint támadják, bár ha a paladin nem az elsődleges csatatank, használhatja a harc során is. Ha két paladin van a csapatban, az egyik használhatja ezt, míg a másik valamilyen másik aurát.
Büntető (retribution) aura: Szent sebzést okoz minden lénynek, amelyik épp valamilyen csapattagra sújt le.


Pecsétek, bűbájok (Seals)
A paladin egy játékos esetében csak egy pecsétet aktiválhat. A lényeg, hogy a játékosok döntsék el, hogy az adott helyzetben melyik a legjobb pecsét, és változtassanak a felálláson, attól függően, hogy mi történik. Ha több paladin is van egy csapatban, a korlát a következő: 1 pecsét személyenként egy paladintól, vagyis ha két paladin van a csapatban, akkor minden egyes csapattag két pecséttel rendelkezhet.

Erő (might) pecsétje (SoM):

Sebzésnövelő. Azon a csapattagon kell használni, akinek célja, hogy az ellenfelet fizikai sebzéssel támadja meg.


Bölcsesség (wisdom) pecsétje (SoW):
A mana regenerációt javítja. A varázshasználókon (papok, mágusok) érdemes használni. A paladin önmagára is használhatja ezt csata után, hogy hamarabb visszanyerje erőforrásait.


Védelem (protection) pecsétje (SoPr):
Megvédi a célpontot minden fizikai támadástól. Ez a bűbáj nagyon jó például arra, hogy a paladin megmeneküljön a csatából (ha magára alkalmazza a dolgot). Érdemes olyan karakterre is ráolvasni (pl. pap), aki kiemelt célpontnak számít a szörnyetegek szemében. A szörnyek így elfordulnak tőle, és valaki más támadnak meg. Nagyon jó azon csapattagok esetében is, akik már majdnem meghaltak.


Üdvösség (salvation) pecsétje (SoS):
A fenyegetettség mértékét csökkenti. Igazán a varázshasználók (papok, mágusok) esetében hasznos, jóval könnyebbé teheti életüket a szörnyek ellenében. A szörnyek gyakran nem őket támadják meg, s így a bűbáj lehetővé teszi számukra, hogy jóval többet tegyenek, anélkül, hogy az ellenfelek elsődleges célpontjaivá válnának.


Tisztesség (righteousness) pecsétje (SoR):
Növeli az élőholtak elleni sebzés mértékét. Értelemszerűen az élőholtak elleni küzdelem esetén kell használni. Rövidebb ideig ható bűbáj, gyakrabban kell használni, s érdemes figyelni, hogy mikor múlik el a hatása.

 

Szent Mágia (Holy Magic)

Holy Light (Szent Fény - Gyógyítás)
A paladinok a Szent Fénynek köszönhetően jó másodlagos gyógyítók. Persze mindenkinek elsődleges gyógyítókra van szüksége (mint a papok és druidák), de a paladinok is segíthetnek, ha más nem elérhető. A paladinok jók arra is, hogy megóvják az elsődleges gyógyítók életét, ha épp kifogytak a manából, és életveszélybe kerültek. A Szent Fény használatával életben tarthatóak a csapattagok. Segítségével a harcot követően meggyógyítható a játékos, és a többi játékos is.

Divine Favor (Isteni Kegy)
- Minden fizikai támadástól és varázslattól védve vannak X másodpercig, de ezalatt az idő alatt nem támadhatnak és nem használhatnak fizikai képességeket magukon.

Divine Shield (Isteni Pajzs)
- Megvédi a Paladinokat minden sebzéstől és varázslattól X másodpercig, de csökkenti a támadási sebességüket X%-al. Ez helyettesíti az Divine Favor varázslatot, mivel azzal ellentétben ennél támadni is lehet. A Paladin önmagát is gyógyíthatja, mialatt a Divine Shieldet használja.


Élőholtak elleni eszközök
Ha már valaki elkezdi az élőholt szörnyeket keresni, minden élőholt készséget érdemes használni a bemelegítés során. Ha valaki újra és újra használja őket, sokkal nagyobb sikereket érhet el. Érdemes megérdeklődni, hol lehet élőholt szörnyekkel találkozni.

Ördögűzés (exorcism):
Nagyon jó az élőholt lények kivégzésére, széttépésére.


Élőholt űzés (turn undead):
Hatására a szörnyek megfutamodnak. Akkor érdemes használni, ha több szörnyet kell elintézni. Ki kell választani egy szörnyet, amit épp nem támad senki, majd meg kell futamítani. Ezt követően a maradékot lehet tűz alá venni. Jó menekülési lehetőségnek is, de arra is, hogy valaki elzavarja a szörnyeket, majd míg távol vannak lehet gyógyítani.


Tisztesség pecsétje:
Az élőholtak elleni küzdelem során kell használni.

 

Kézrátétel (Lay on Hands, LoH)
(hosszú várakozási idő - cooldown) Ez a paladinok legjobb képessége. Akkor érdemes használni, ha a karakter épp halálán van, vagy ha meg kell menteni egy csapattagot. Nem érdemes elpazarolni, addig kell tartogatni, amíg tényleg szükség van rá. Ugyanakkor, ha valaki sohasem használja, akkor is csak elpazarolja..

Menekülés extrém esetben (Getting away)
Először is kezdj el szaladni. Épp mielőtt meghalnál, használd magadon a LoH képességet. Fuss tovább. Használd magadon a SoPr bűbájt, és fuss tovább. Ha ennek elmúlik a hatása, használd az Isteni pajzs (Divine Shield) képességet. Mindhárom használatának köszönhetően képes leszel elég messze jutni, még akkor is, ha egyszerre sok szörny támad rád.

Kombók
- Használd az Isteni kegy (Divine Favor) varázst, aztán gyógyítsd meg magad a Szent Fénnyel, amíg immúnis vagy a támadásokra. Később használhatod az Isteni pajzsot is, ha már hozzáférhetővé válik.
- Használd az Igazság öklét (Fist of Justice) majd gyógyítsd meg magad a Szent Fénnyel, míg a szörnyek bénán álldogálnak.
- A legtöbb csatában használd az Igazság ökle, és a Szent Csapás (Holy Strike) képességeket.

Felszerelés
Érdemes azokra a cuccokra koncentrálni, amelyek állóképességet (stamina), és védelmet adnak. Fegyverek esetében kardot, vagy valamilyen zúzó fegyvert kell keresni pajzzsal kiegészítve, de lehet kétkezes kardot, vagy buzogányt is választani. Lehet, hogy az összes ilyen készségedet ki akarod fejleszteni, így érdemes aszerint választani, hogy épp milyen fegyver érhető el a karaktered számára.

Trade skillek
A paladin képes gyógyítani, így ez a rész elég jól lefedett az esetében. A paladinok nagyszerű bányászok/mérnökök, vagy bányászok/kovácsok lehetnek. Attól függ, mit választ az ember. A herbalizmus/alkímia szintén jó választás lehet, ha valaki tápoló bájitalokat akar készíteni.

Kétkezes fegyverek vs Egykezes fegyver és pajzs kombó
Mindkettő megfelelő. A kétkezes fegyverek az erős páncélzattal rendelkező szörnyek ellen jók. Az egykezes fegyverek az olyan szörnyek ellen jók, akiket a karakter meg akar akadályozni valamiben, vagy kisebb páncélzattal rendelkeznek. Akár mindkettőben is képzett lehet a karakter, s váltogathat a lehetőségek között.

 

 

Tippek
- Használd az Igazság öklét, hogy megakadályozd a varázshasználók trükkjeit. Bizonyosodj meg róla, hogy a szörnyet nem bénította le egy másik játékos (hogy ne fecséreld el feleslegesen ezt a képességet).
- Kérdezd meg a csapattagokat, hogy milyen bűbájt szeretnének (már ha ismerik a bűbájokat). Kérd meg a csapattagokat, hogy mondják meg, mikor múlt el a bűbáj hatása.
- Ha másik paladin is csatlakozott a csapathoz egyeztessétek, hogy melyik aurákat és pecséteket használjátok majd.
- Ha a szörnyek egy gyengébb csapattagot támadnak (pl. varázshasználó), bénítsátok meg a szörnyet az Igazság öklével.

 

Hunter (Vadász)

Azeroth fenevadak széles skálájának nyújt otthont. Lordaeron új világától kezdve Kalimdor ősi földjéig mindenfajta lény megtalálható. Legyenek barátságosak vagy vérengzők és agresszívak, egy dologban mind hasonlítanak.
Az összes vadállat különleges kapcsolatban áll a Vadászokkal.
A Vadászok követnek, beidomítanak és levadásznak mindenféle állatot és fenevadat, ami csak a vadonban fellelhető. Legyen a kezükben íj vagy puska, a Vadászok csak a fegyvereiket és az állataikat tekintik igaz barátuknak.


Vadász a következő fajokból válhat: Éj Elf (Night Elf), Törpe (Dwarf), Ork (Orc), Tauren, Troll , Blood Elf, Draenei

Alapértékek: Egészség / Mana

Hozzáférhető felszerelés: Ruha, bőr, pajzs,
páncélzat (mail) (40 szintnél, képzéssel)
Hozzáférhető fegyverek: Fejszék, tőrök, lőfegyverek vagy íjak (képzéssel), számszeríj (képzéssel), ökölfegyverek (képzéssel), lándzsa (képzéssel), bunkó (képzéssel), kard, (képzéssel), dobófegyverek (képzéssel), kétkezes fejsze (képzéssel), kétkezes kard (képzéssel).

 

Erősségek
- Megszelídítheti és irányíthatja a különféle bestiákat.
- Nagyon gyorsan utazhat az Aspect of Cheetah (gepárd) képességgel, és meg is oszthatja ezt az Aspect of the Pack (falka) képességgel.
- Különleges képességekkel rendelkezik a bestiákkal szemben.
- Különféle szörnyek különleges képességeit használhatja.

Gyengeségek
- Kezdetben csak bőrpáncélt viselhetnek, így kevesebb sebzést állnak ki, mint a Paladinok, vagy a Harcosok.
- Nem viselhetnek lemez páncélt (plate armor)
- Nagyon kevés közelharci képessége van, inkább a távolsági küzdelemben hatékony.

Kihívás
- Az ellenfeleket távol tartani állati kísérői segítségével
- Megtanulni hogyan kell megszelídíteni, kiképezni, és hatékonyan használni az állati kísérőket.


Egyéb információk
Távolsági fegyverek specializáció
A Vadász elsődlegesen távolról támadó karakter. Rendelkeznek közelharci támadással is, de a távolsági fegyverekkel okozott sebzésük messze túlszárnyalja közelharci képességeiket.

 

Nagyszerű csali osztály
A Vadászok használnak csapdákat, melybe becsalogathatjátok a szörnyeket. Távolsági harcmodoruk, a különféle antitáp képességeik, valamint a csapdák nagyszerűvé teszik őket a csali szerepre.

 

Statisztikák
A Vadász osztály a fürgeségre/agility (ez határozza meg a távolsági támadás erejét, illetve annak fele a közelharci támadóerő), állóképeség/stamina, intelligencia/intelligence (a mana miatt), szellem/spirit, valamint az erő/strength (ha a fürgeségét nem használhatja ki).


Állati kísérő neve
Nevet adhattok az állati kísérőtöknek!
Csak a Vadászok nevezhetik el kedvenceiket.

Állati kísérő boldogsága/etetése
Az állati kísérő rendelkezik egy ún. boldogság rátával. Ezt egy ikon mutatja a képernyő bal felső sarkában. Ha folyamatosan igénybe veszed a segítségét, állati kísérőd egyre boldogtalanabb lesz. Ugyanakkor ha megeteted (nyers, vagy főtt étellel) boldoggá teheted. A boldogság határozza meg az okozott sebzést, szóval segítőd gyengébb lesz, ha boldogtalan. Ha sokáig nem foglalkozol állati kísérőddel, elhagyhat, sőt, esetleg ellened fordul.

Istállók
Elszállásolhatod kedvencedet az istállókban, melyeket a fogadók, illetve a postaládák közelében találhatsz meg. Újabb és újabb helyeket is vásárolhatsz, ahol több állati kísérőt is tarthatsz. Ha anélkül akarsz váltani a kedvencek között, hogy ne veszítsd el őket, ezt az istállókban kell megtenned.


Állati kísérőkkel kapcsolatos képességek

Call Pet:
Megidézi melléd a kísérőt.

Beast Taming:
Lehetővé teszi hogy a Vadász különféle (már általa ismert/megtanult) képességekre tanítsa ki az állatot. Felnyílik egy menü, ahol megjelölheted az összes eddig összegyűjtött állati képességeket. Különféle állatok megszelídítésével gyűjthetsz újabb képességeket. Ezt követően aztán megtaníthatod ezeket más állati kísérőknek is.

Dismiss Pet:
Elengedheted az állatot. Ez X értékkel csökkenti a boldogságát.

Revive Pet:
Feltámaszthatod az állatot, ezzel visszatér az életbe, de életereje csak X százalékos lesz.

Mend Pet:
Mindaddig amíg koncentrálsz X pontot gyógyít kedvenceden másodpercenként (a képesség Y másodpercig tart). Ez egy kapcsolattal együtt járó (chanelling) képesség, így megszakad, ha sebződsz közben.


Aspect (Szempontok)
Az ún. aspect/szempontok speciális állatokkal kapcsolatos tápoló hatások, melyek lehetővé teszik, hogy a Vadász speciális bonuszt kapjon állat-barátaitól. Egyszerre csak egy ilyen szempont lehet aktív, hasonlóan a Paladinok Seal képességéhez.

Aspect of Monkey:
A Vadász átveszi a majmok képességeit, megnövelve a kitérés százalékát X értékkel. Ez akkor ajánlott ha épp csali szerepben vagy, vagy sebződsz.

Aspect of the Cheetah:
A Vadász elnyeri a gepárd képességeit, megnő a mozgási sebessége, de ugyanakkor az elszenvedett sebződések is nőnek X százalékkal. Ezt a képességet utazás, vagy visszavonulás közben érdemes használni (mert közben még lehet használni a távolsági fegyvereket).

Aspect of the Pack:
A Vadász és a csapata csoportosan felveszik a gepárd képességeit, vagyis megnő a mozgási sebességük, de ugyanakkor minden sebződésük is nő X százalékkal.

Aspect of the Beast:
A Vadász egy bestia képességeit kapja meg, megosztozva kedvence érzékelési képességein, lenyomozhatatlanná válik, míg ő képes lesz nyomon követni a vadakat. Ez különösen akkor hasznos, ha meg kell találni, vagy követni kell valamilyen vadállatot, ami számos küldetésben előfordul.

Bestia varázsok

Scare Beast:
Elijeszt egy vadat, aki a félelemtől X másodpercen keresztül menekül. Az okozott sebzés megszakítja a hatást. Egy időben csak egyetlen egy vadat lehet elijeszteni.

Eagle Eye:
Bezoomolhatunk a Vadász látomásába. Felderítésre használható varázs, ami különösen hasznos a csalogatás során.

Beast Lore:
Információkat gyűjt a célpont vadról. A megjelenő információ tartalmazza a sebzést, egészséget/életerőt, páncélzatot, különleges ellenálló képességeket, és az étrendet. A csalogatás során hasznos spell.

Közelharci varázsok
A legjobb, ha az ember egyszerre nyomja meg e képességeket rejtő gombokat, így készen állnak akkor, ha valaki közelharcra kényszeríti a Vadászt.

Dual Wield (passzív képesség):
Lehetővé teszi, hogy a másodkézben, egy egykezes, másodkézbe való fegyver viselését. Képezd ki magad erre, ha lesz rá lehetőséged.

Raptor Strike:
Erős támadás, mely a közelharci sebzést növeli X értékkel

Wing Clip:
X értékű sebzést okoz, és Z másodperces időtartamra lecsökkenti a normál érték Y százalékára a célpont mozgási sebességét. Arra érdemes használni e képességet, hogy a karakter lecsap, majd kitér, s így lehetősége lesz a távolsági fegyvereket használni. A képesség menekülés közben is használható. Mongoose Bite: Visszatámad az ellenfélre (riposzt), X értékű sebzést okozva. Csak kitérés (dodge) után alkalmazható.

Távolsági harc

Auto Shot:
Automatikusan lő a célpontra, mindaddig, amíg a karakter fel nem függeszti a képesség használatát. Akkor aktiváld e képességet, ha csak egyszerűen lőni akarsz az ellenfélre.

Serpent Sting:
Megszúrja, megcsípi az ellenfelet, Y másodpercen keresztül X értékű természeti (nature) sebzést okozva. Egy célponton egy időben csak egy Vadász csípése lehet aktív. Akkor érdemes használni, ha legalább Y másodpercen keresztül küzdeni szeretnél a lénnyel, mivel egyébként nem fejti ki teljes hatását (sebzését) a képesség. Használhatod ezt olyan szörnyre is, akivel egyszer talán majd harcolni fogsz, hogy a szörny odafigyeljen rád.

Viper Sting:
Megcsípi a célpontot, s Y másodpercen keresztül X manát szív el tőle. Egy célponton egy időben csak egy Vadász csípése lehet aktív. Ezt a nyilat a manát használó varázslók ellen kell használni.

Arcane Shot:
Azonnali lövés, amely X értékű arcane sebzést okoz.

Scorpid Sting:
Megcsípi a célpontot, Y másodpercen keresztül X értékű csökkenést okozva az erő és fürgeség értékeiben. Egy célponton egy időben csak egy Vadász csípése lehet aktív.

Volley:
Folyamatos sortűzzel árasztja el a célpont területet, X értékű arcane sebzést okozva az ellenséges célpontoknak, akik Y yardnyi körön belül helyezkednek el, minden másodpercben Z másodpercen keresztül. Ezt a képességet több célpont ellen érdemes bevetni.

Multi Shot:
Különféle lövedékeket tüzel, 3 célpontot találva el, s ezzel további X értékű sebzést okoz. Ezt a képességet több célpont ellen érdemes bevetni.

Hunters Mark:
Elhelyezi a Vadász jelét egy célponton, s ezzel megnöveli minden támadó távolsági támadás értékét X értékkel az adott célpont ellen. Ráadásul e képesség célpontját mindig látja majd a Vadász, még akkor is, ha rejtőzködik, vagy láthatatlanná válik. A célpont megjelenik a mini-térképen is. A hatás Y percig tart. Nagyon hasznos, mert segítségével megmutathatjuk a csapatnak, melyik célpontot kell támadni. Jó még a PvP harcokban is.

Csapdák
Helyezz el csapdákat, aztán csald bele a szörnyeket. Ez jóval egyszerűbb, ha a távolsági fegyvereidet használod. Különféle csapdák vannak. Ezek csak harcon kívül helyezhetőek el. Egy időben csak egy csapda lehet aktív.

Immolation Trap:
Tűzcsapda, amely Y másodpercen keresztül X értékű tűzsebzést okoz az első ellenfélnek, amely megközelíti. A csapda Z percen keresztül aktív.

Forst Trap:
Fagycsapda, amely jégréteget hoz létre maga körül, mikor az első ellenfél megközelíti. Minden X yard távolságon belül tartózkodó ellenfél normális mozgási sebességének Y százalékára lassul le. A csapda A percen keresztül aktív.

Explosive Trap:
Tűzcsapda, amely felrobban, ha az ellenfél megközelíti, X-Y értékű tűzsebződést okozva, ráadásul további Z értékű tűzsebződést okoz a B yard távolságon belül tartózkodó ellenfeleknek A másodpercen keresztül. A csapda C percen keresztül aktív.


Egyebek

Disengage:
Megpróbál kitérni a célpont elől, csökkentve a fenyegetettséget. Félbehagyja a harcot. Ezt a képességet arra lehet használni, hogy a Vadász kiegyensúlyozza az ellenfél gyűlöletét önmaga, és állati kedvence között. Ha azt akarod, hogy az ellenség gyűlölete kísérőd, vagy valamely csapattársad ellen forduljon használd ezt a képességet.

Feign Death:
Halált színlel a karakter, ami átveri az ellenfeleket s a továbbiakban nem törődnek vele. X percig tart, de ha vége a hatásnak a feltámasztással kapcsolatos büntetések érvényesülnek. A képesség arra való, hogy a játékos elkerülje a tényleges halált.

Flare:
Leleplez minden rejtőzködő, vagy láthatatlan ellenfelet a célpont terület körül X yard távolságra Y másodpercen keresztül.

Rapid Fire:
Lecsökkenti a lövés idejét X százalékkal Y másodperces időtartamra. Mindig kezdj el gyorsan lőni a képesség aktiválását követően, hogy teljes mértékben kihasználhasd a hatását.

 

Trade Skill lehetőségek
Bármit felvehetsz, amit csak szeretnél. Bár az alábbiak talán jobban megfelelnek a Vadászoknak:
Nyúzás és Bőrművesség:
A Vadász bőrpáncélt készíthet magának, vagy eladhatja másoknak.
Gyógynövény ismeret és Bájolás:
A Vadász megbűvölheti felszerelését, így az jóval erősebb lehet.
Gyógynövény ismeret és Alkímia:
A Vadász gyógyitalokat, és tápoló bájitalokat készíthet

 

 

 

Druid (Druida)

 

A druidák a világ őrei. Generációk óta nem volt rájuk szükség, de szendergésükből felébredtek, hogy szembeszálljanak a fenyegetéssel, melyet a Lángoló Légió legutóbbi inváziója jelentett. Archimonde visszaverését követően a druidák úgy döntöttek, hogy a felébredt világban maradnak segíteni a meggyötört, szétszabdalt vidék újjáépítését. A Légió támadása szörnyű sebet hagyott a természet rendjén, s a druidák annak módját keresték, hogyan is gyógyíthatnák be azt.

 

A druida osztály különféle játékstílusra ad lehetőséget. Normális formájában a druida egy varázshasználó, aki varázslatokkal, de közelharcban is képes küzdeni. Medveként a druida dühvel (rage) eltöltött harcossá válik, macskaként pedig energiával bíró zsivány lesz belőle, ki képes elrejtőzni az árnyak között. E két formán túlmenően még két különleges állatformába is átalakulhat, de ezenkívül a papok mellett másodlagos gyógyítóként is szerepet játszhat.

 

 

 

Erősségek
- Többféle játékstílus
- Nagyon sirályos állatformákat vehet fel, amitől a többi játékosnak leesik az álla, s a WoW világához többféle karaktert, ízt és humort adhatnak.
- Különféle fegyver opciók
- Gyors utazás a vízi és az utazó formának köszönhetően
- Minden osztály közül ez rendelkezik a legdurvább tápoló képességekkel.

 


Gyengék
- Csak bőrpáncélt vehet fel
- Bár meg van arra a lehetősége, hogy betöltse más osztályok helyét, soha nem lehet olyan erős, mint azok az osztályok.
- Nagyon sok olyan varázslata van, amiért fizetnie kell, vagy valamilyen küldetést kell teljesítenie.

 


Kihívások
- Rájönni, hogy milyen helyzetben mely állatforma választása a legjobb.
- Megtanulni azt, hogy minden egyes formát mi módon használhat ki a legjobban.

 

 

 

Engedélyezett fajok: Éj Elf, Tauren

 

Alapértékek: Életerő / Mana (druida forma / vízi forma); Életerő / Düh (medve forma); Életerő / Energia (macska forma)

 

Hozzáférhető felszerelés: Ruházat, bőr
Hozzáférhető fegyverek: botok (staves), fejszék (képzéssel), tőrök (képzéssel), lándzsa (képzéssel), két-kezes fejsze (képzéssel)

 

 

 

Az alábbi lista nem a teljes képesség lista (nem teljes scak ízelítő)

 

 

 

 

 

Természet mágia

 


Healing Touch / Gyógyító Érintés:
A baráti célponton X-Y sebződést gyógyít. Ez a druida fő gyógyító varázsa, melyet csak druida formában alkalmazhat. Lesznek olyan alkalmak, amikor két ilyen varázslatra is szükséged lesz, a célpont sérülésétől függően. Vigyázz arra, hogy nem érdemes elvesztegetni a manát olyan erős gyógyításra, mint amire igazán nincs is szükség.

 

Rejuvenation / Megfiatalítás:
A célponton X életpontot gyógyít X másodperces idő alatt. Jó, ha ez a varázslat már a harc közben is hat a célpontra. Így ha az ellenfél meg is sebez, te már közben is gyógyulsz valamelyest sérülésedből. Ha te, vagy a csapattársad könnyebben megsérült a harc során, használhatod ezt a varázst, hogy bepótold a hiányzó életpontokat. Jó a varázslat azokra a harcosokra is, akik épp szörnyek csalogatásával foglalkoznak.

 

Regrowth:
A baráti célponton X-Y életpontot gyógyít, majd még X értéket X másodpercen keresztül. Ez a varázslat a gyógyítás, és a bizonyos ideig tartó gyógyítás kombinációja. Egy kicsit tovább tart az aktiválása, ezért ha épp támadják a karaktert, nem tanácsos használni. Igazán a harc után használható, vagy olyan csapattárson, aki ugyan megsérült, de nem szenvedett komolyabb sérülést. Egyéb esetben inkább a Gyógyító Érintést érdemes használni.

 

Tranquility / Nyugalom:
X életpontot gyógyít X másodperceként Y másodpercen keresztül. A druidáknak irányítaniuk kell erejüket a varázs fenntartása érdekében. Ha egy szörny közbelép, a varázs megszakad. Legjobb akkor használni, ha több csapattagot is egy időben kell gyógyítani.

 

Faerie Fire / Tündértűz (átok):
X másodpercre Y értékkel csökkenti a célpont páncélzatát. A varázslat hatása alatt a célpont nem válhat láthatatlanná, és nem rejtőzködhet el. Ez az a druida varázs, amit a harcban abban a pillanatban használni kell, amikor csak rendelkezésre áll. Csak olyan esetekben érdemes használni, ha a karakter közelharcba keveredett az ellenséggel. Ha csak egy szörnyre mondasz varázst, akkor erre nincs szükség.

 

Thorns / Tüskék (további sebzés):
Tüskék nőnek ki egy baráti célpontból, amelyek X természeti sebzést okoznak annak, aki megsebzi ezt a baráti célpontot. Ez egy olyan középtávú varázs, amely a közelharcban további sebzéseket okoz a célpontnak. Érdemes a tankokon aktiválni. Mindig olvasd magadra, ha közelharcba keveredsz az ellenséggel.

 

Wraith / Harag (DD):
X-Y értékű természeti sebzést okoz a célpontnak. Ez az első közvetlen sebző varázslatod. Jó arra, hogy kezdésnek megsebezd az ellenfelet, és persze a menekülők legyilkolászására is kiváló.

 

Mark of the Wild / A Vadon jele (erős tápolás):
A baráti célpont páncélzatát X értékkel növeli. Magasabb szinten minden tulajdonság értéket feljavít. Még magasabb szinten az ellenállásokra is bonuszt ad. Ez a játék egyik legerősebb tápoló varázsa, s ez teszi igazán kellemes csapattaggá a druidát.

 

Entangling Roots / Összegabalyodó gyökér:
A célpontot egy adott helyhez köti, s X másodpercen keresztül X természeti sebzést okoz. Csak külső helyszíneken használható. Nagyon sokféleképp lehet használni: megtörhető vele a szörnyek spawnolása. Használható azon szörny lekötésére, amellyel nem akarunk harcolni, vagy eccerűen azt szeretnénk, hogy ne vegyen részt a küzdelemben. Ezt követően a többi szörnyet is meg lehet vele fékezni. Szólóban arra is jó, hogy lefogd vele az ellenfeleket, míg végül kivégzed őket a Wraith vagy a Starfire varázzsal. Megállíthatod vele a menekülő ellenségeket is, hogy ne tudják figyelmeztetni társaikat.

 

Soothe Animal / Szelídítés:
Megszelídíti a célpont szörnyet, lecsökkentve X lábbal azt a távolságot, amelyen belül támadna. Csak a 39, és az alatti szintű szörnyekre hat, segít elkerülni a harcot. Ha több szörnyeteggel is szembe kell szállnod, az egyikre használhatod ezt a varázst, míg a többi becserkészed. A képesség arra is jó, hogy elkerüld a harcot utazás közben.

 

Cure Poison / Mérgezés gyógyítása:
Egy mérgezés okozta hatást szüntet meg a célponton. Nagyon jó kis képesség, ha mérgező lények ellen harcolsz.

 

Abolish Poison / Méregtelenítés:
Egy mérgezés okozta hatást megszüntet, majd minden X-ik másodpercben egy újabb hatást próbál megszüntetni.

 

 

 

 

 

Arcane mágia

 

Moonfire / Holdtűz (DoT):
X-Y mértékű sebzést okoz, majd további X értékűt X másodpercen keresztül. Ez a képesség egy kezdő lökést ad, majd utána egy ideig fennálló sebződést okoz. Érdemes olyan szörny ellen használni, akivel az ember olyan sokáig harcol, míg a varázs teljesen kifejti hatását (egyébként csak a manát vesztegeted). A menekülők megállítására is kiváló, még mielőtt segítséget hívhatnának.

 

Starfire / Csillagtűz:
X-Y mértékű sebződést okoz a célpontnak. Miben különbözik a Wraith varázstól? Először is másik mágia iskolához tartozik (ez arkane spell), így lehetővé teszi más irányú mágikus készségeid fejlesztését is. Tovább tart aktiválni, de nagyobb sebzést is eredményez. Jó megelőző csapást adni vele. Ráadásul ez a varázs teljes sebzést okoz, míg a Wraith természeti sebzést, ha az ellenség ellenáll a természeti mágiával szemben, ez a varázs sokkal hatékonyabb lehet.

 

Remove Curse / Átok eltávolítása:
Eltávolít a célpontról X átkot. Nagyon jó kis spell, mivel senki sem szereti túlságosan, ha meg van átkozva.

 

 

 

Alakváltás (Shapeshifting)
A druida medvévé, macskává változhat, de felveheti vízi és utazó formáját is. A legfőbb bünti ezen képesség használatáért, hogy a druida nem tud varázsolni, tárgyakat használni, vagy az NPCkel beszélni. Emiatt érdemes megfelelően kezelni/használni ezeket a formákat. Feltehetőleg visszaváltoznál druidává, ha a csata után varázslatokat szeretnél használni, vagy gyógyítani, tápolni, aztán vissza kell térni a harcba (medve vagy macska-forma), ha készen állsz a küzdelemre. Azt is meg kell tanulnod, hogy az adott helyzetben melyik forma a legmegfelelőbb a harcra.

 

 

 

Druida forma
Ezt a forma addig jó, amíg a macska-formát nem éri el az ember. A csapatban, ha gyógyító szerepet játszol továbbra is ebben a formában kell maradni.

 

 

 

 

 

Medve (bear) forma
Medve formában a harcoshoz vagy hasonló. A medve forma növeli a páncélzatot, az életpontokat, és lehetővé teszi a különféle medve képességek használatát. Az olyan csapatokban hasznos, ahol szükség van egy csatatankra. Számos hasznos képessége van egy medvének, beleértve a gúnyolódást (taunt) is, és a kábítást, amely megakadályozza, hogy a varázshasználók aktiválják spelljeiket. Az alábbi képességek csak medve formában használhatók:

 


Swipe / Csapás:
X közelben álló ellenfelet elsodor egy csapással

 

Growl / Morgás:
Kis mértékben növeli a célpont fenyegetettségét. Ez a taunt képesség, mellyel a szörnyek figyelmét felhívod magadra, így majd téged támadnak meg, nem gyengébb társaidat. Nagyon sokat kell használni ezt a képességet, hogy használható szintre tornászd fel az értékét.

 

Demoralizing Roar / Demoralizáló üvöltés:
A druida üvöltése a közelben elhelyezkedő ellenfelek támadó értékét csökkenti X-szel.

 

Maul / Marcangolás:
Növeli a druida támadását X sebzéssel.

 

Enrage / Dühroham:
X őrjöngést (rage) termel X másodpercen keresztül de a páncélzat is csökken X%-kal. Harcban érdemes használni.

 

Bash / Beütés:
Leüti a célpontot, elkábítva őket X másodpercre, a legjobban a varázshasználók ellen jó.

 

 

 

Challenging Roar / Kihívás:
A közelben álló ellenfelek figyelmét kelti fel (taunt) X másodperces időtartamra.

 

 

 

Vízi (Aquatic) forma
Növeli az úszás-sebességet, és lehetővé teszi a druida számára, hogy a víz alatt is lélegezzen, látszatra úgy néz ki, mint egy dühös fóka. A víz alatti világ felfedezésére jó, és persze utazásra is, mivel a víz alatt gyorsabban lehet utazni vele, mint egyébként a víz felett. Trükk: ha víz alatt harcolsz, és már fogy a levegőd, válts át vízi formára, hogy megszívd magad a víz alatt. Aztán válts vissza. Harcolhatsz a vízi formádban is, csak akkor éppen nem használhatod különleges képességeidet, és nem varázsolhatsz.

 

 

 

 

 

Macska (Cat) forma
Ez a forma növeli a mozgási sebességet, és számos különleges képességet ad. A macska olyan, mint egy zsivány, képességei közül nagyon sok a zsiványok képességeihez hasonló. A legjobb a szóló, és a csapatjátékhoz is. Ha zsivány játékos vagy, igazán nagyra fogod értékelni ezt a formát.

 


Sneak / Rejtőzködés:
Lehetővé teszi a druida számára a rejtőzködést, de lecsökkenti a normál sebesség X%-ára a sebességed.

 

Claw / Karom:
Megkarmolja az ellenfelet, további 15 sebződést okozva. 1 kombó pontot ér.

 

Rip / Hasít:
Befejező mozdulat, amely bizonyos időn keresztül sebződést okoz. A sebzés mértéke a kombó pontonként emelkedik.

 

Shred / Széttép:
Széttépi a célpontot, 150% sebzést és még X sebzést okozva neki. Használatához a célpont mögött kell lenni (de nem kell rejtőzködni). 1 kombó pontot ér.

 

Feline Fury / Macskadüh:
A sebzést X-re növeli egy X másodperces időtartamra.

 

Rake / Feltépés:
Megsebzi a célpontot X mértékben, és még további X mértékben X másodpercen keresztül. Egy kombó pontot ér. Mivel ez egy DoT képesség, csak akkor érdemes használni, ha úgy gondoljuk, teljesen ki tudja majd fejteni hatását.

 

Dash / Vágta:
A mozgási sebességet megnöveli X másodpercre.

 

Cower / Meglapulás:
A karakter meglapul, nem okoz sebzést, de csökkenti az általad jelentett fenyegetést egy kis mértékben. Egy kombó pontot ér.

 

Man tracking / Nyomkövetés:
Nehezedre esik követni valakit? Szóval, megmutatja neked a kis térképen a közelben található humanoidokat.

 

Play Dead / Tetszhalál:
A druida elzuhan, s megjátssza, hogy már nem él, hogy ellenfelei elhúzzanak és békén hagyják.

 

Pounce / Lecsapás:
Elkábítja a célpontot X másodpercre, s X mértékű sebződést okoz X másodpercen keresztül. Használatához rejtőzködni kell, s a célpont háta mögé kerülni. Egy kombó pontot ér.

 


Utazási forma
A druida felveszi az utazási formát, mely megnöveli a mozgási sebességet (igen sirályosul kinéző gepárdnak tűnik a karakter).

 

Druida forma, tipikus harc:

 

1. Az ellenfél bombázása a Wraith vagy a Starfire varázzsal.
2. Moonfire használata.
3. Faerie Fire használata.
4. Közelharc.

 

 

 

Druida forma, alternatív módszer:

 

1. Entangling Roots használata az ellenfelekre.
2. Az ellenfél bombázása a Wraith vagy a Starfire varázzsal.
3. Moonfire használata.
4. Még egy kis bombázás, vagy Faerie Fire (ha kitörnek a bénító varázsból).

 

 

 

 

 

Trade skill opciók
Gyakorlatilag a játékos azt választ ki, amit csak akar, de az alábbiak talán mégis egy kicsivel jobbak a druidáknak.

 

Nyúzás és bőrművesség:
A druida így elkészítheti a saját felszerelését, s el is adhatja másoknak a kész cuccokat.
Gyógynövény-gyűjtés és bájolás (enchanting):
A druida megbűvölheti tárgyait, hogy sokkal erősebbek legyenek.
Gyógynövény-gyűjtés és alkímia:
A druida gyógyitalokat, és tápoló bájitalokat készíthet.

 

Mage (Varázsló)

A Warcraft varázslói valaha Dalaran mágikus birodalmában összpontosították erejüket. Miután királyságukat elpusztította a Lángoló Légió az arkane művészet szerte a világon elterjedt. A varázsló nagyon fontos, és igen nagy segítséget jelentő csapattag. A varázslók egyik legerősebb képessége, hogy elaltathatják a szörnyeket. Ez nagyon megkönnyítheti a csapat dolgát, ha túlerőben levő ellenfelek támadnak rájuk, mivel a varázsló a szörnyek egyikét kiiktathatja. A varázsló ráadásul teleportálhat is, s megidézhet ételt és italt, hogy segítse a harc utáni felépülést.

 

Előnyök, erősségek
Altatás képessége
Képes ételt és italt megidézni
Igen erős területre ható sebző varázslatok
Teleportálhat
Láthatatlanná válhat

Hátrányok, gyengék
Problémás neki olyan szörnyek ellen küzdeni, akik ellenállóak a varázslatokkal szemben
Bizonyos helyzetekben nagyon sérülékeny és könnyű megölni
Csak ruhát (ruhából készült páncélzatot viselhet)

Kihívások, feladatok
Életben maradni
Az altatás mesteri használata
A szörnyek gyűlöletének megfelelő kezelése

Engedélyezett fajok: Ember, Gnóm, Élőholt, Troll, Blood Elf, Draenei

Hozzáférhető felszerelés: Ruházat

Hozzáférhető fegyverek: bunkó (staves), pálcák, tőrök (képzéssel), kardok (képzéssel)

 


Arkane varázs
Arcane Intellect (Misztikus intelligencia) tápolás - Y percre X értékkel megnöveli a célpont intelligenciáját. Mindig alkalmazd magadon ezt a képességet, és azokon a játékosokon is, amelyeknek erre szükségük van.

Arcane Missiles (Misztikus lövedék)
- Mágikus lövedékeket bocsát a célpontra, melyek X sebzést okoznak másodpercenként X másodpercen keresztül. A varázslatnak különleges animációja van.

Polimorph (Átváltozattás)
- X másodpercre átváltoztat egy ellenfelet (alapjáraton báránnyá, később más állatba is lehet). Bármilyen okozott sebzés felébreszti a célpontot. Egy időben csak egy célpontot lehet polizni. Ez csapatban harcoló varázslók egyik legfontosabb varázslata, ui. lehetővé teszi a tömegek manipulálását, mivel segítségével elaltatható az a szörny, amit valami miatt (céllal, vagy tévedésből) odacsaltak a többiek. Ez szinte mindig megtörténi, így elég gyakran kell használni a varázslatot. Bármikor, ha egynél több szörnnyel kerültök szembe, fontos, hogy a felesleges szörnyeket elaltassátok. Érdemes jó célpontot kiválasztani a Polimorph varázsnak. Gyakran a legveszélyesebb szörnyet, vagy akár azt, amelyet a csapat épp nem támad kell elaltatni. Érdemes megtanítani a csapattagokat, hogy az alvó szörnyeket ne ébresszék fel támadással, vagy területre ható varázslatokkal, s érdemes őket arra is megtanítani, hogy segítsenek, és támogassák a varázsló munkáját. Ha több varázsló is van a csapatban, akkor több szörnyet tudnak elaltatni. Pilomorhban lévő szörnyek és játékosok másodpercenként 1000 életerőpontot nyernek vissza, ezért nem érdemes olyan ellenfélen alkalmazni aki már veszített az életerejéből!

Dampen Magic (Tompító varázs)
- A tompító varázst a célba vett csapattagokon kell használni, hogy a varázslatokból elszenvedett sebzést csökkentsük X ponttal, és a gyógyító varázs hatását csökkentsük Y ponttal. A varázslat Z percen keresztül tart. Arra használhatjuk, hogy védjük vele a csapattagokat, de nem árt észben tartani, hogy a gyógyítás hatékonyságát is csökkenti.

Amplify Magic (Erősítő varázs)
- A csapattagokat megcélozva növeljük a varázslatokból elszenvedett sebzést X ponttal, illetve a gyógyító varázslatok hatását Y ponttal. Z percen keresztül ható varázs. Nagy segítség lehet, hogy megnöveljük vele a gyógyító varázsok hatékonyságát, amennyiben nem törődünk az esetleges varázslatokból érkező sebzés miatt.

Arcane Exploison, AoE (Misztikus robbanás)
- A varázshasználó körül egy misztikus robbanást idéz elő, amely X-Y mértékű sebződést okoz a Z yard távolságon belüli ellenfeleknek. Akkor igazán célszerű használni, ha a varázslót célpontok veszik körül.

Detect Magic (Mágia érzékelés)
- X másodpercen keresztül érzékeli a célpontra ható kedvező mágikus hatásokat. Igen hasznos lehet, ha tudod, hogy a szörny milyen tápoló hatásokat használ, vagy hogy ezeknek köszönhetően mire képes, és hogy hogyan lépj fel ellene. Ha még el is tudod távolítani ezeket a bűbájokat, sokkal előnyösebb helyzetbe jutsz.

Remove Lesser Curse (Kisebb átok eltávolítása)
- Egy baráti célpontról eltávolít egy kisebb átkot. Az átkok sebeket okozhatnak, sokáig eltartanak, és idegesítőek, zavaróak is lehetnek. E varázslatot saját magadon, és barátaidon egyaránt használhatod.

Blink (Villanás)
- A varázshasználót a választott helyre teleportálja, megtörve minden egyes kötést, amely mozgását akadályozza. Ez az a varázslat, amelyet a varázslók igazán szeretnek. Számtalan haszna lehet, onnantól kezdve, hogy meneküléskor könnyebb vele egy adott helyszínt elérni, addig, hogy egyszerűbb kiszabadulni egy szörny varázslatának hatása alól.

Mana Shield (Mana pajzs)
- Elnyel X fizikai sebzést, de a rendelkezésre álló mana kárára. Y percig tart a hatása. Akkor használd ezt a varázst, ha komolyan megsérültél, és épp be akarod dobni a törülközőt. Mivel a varázslat a manádat csökkenti, az egyetlen reményed, hogy (társaidnak köszönhetően) a szörny előbb megpistul, mint jómagad.

Cunterspell (Ellenvarázs)
- Az esetek X%-ban hatástalanítja az adott varázslatot, s azt is megakadályozza, hogy4 másodpercen keresztül újrahasználja az adott spellt az ellenfél. feltéve, ha ez a képesség ki van talentolva. Igen nagymértékben növeli a fenyegetettséget. Más varázshasználók ellen használatos varázslat. Ne felejtsétek, a szörnyek igazán dühösek lesznek rátok, ha ezt használjátok.

Lesser Invisibility (Kisebb láthatatlanság)
- A varázshasználó X másodpercre láthatatlanná válik, bár a varázs meglehetősen instabil, és könnyen lemerülhet. Nagyon hasznos varázs, ha akár a magad, akár a csapat érdekében felderítésre indulsz. Segítségével úgy utazhatsz, hogy elkerülöd közben a szörnyeket. A varázslók egyik legerősebb képessége, de azért tartsátok észben, hogy bármikor elmúlhat a hatása. A láthatatlanság védelmében nem támadhattok. Nagyon sok olyan szörny létezik, ami a láthatatlanság ellenére észlel majd benneteket.

Idézés (Conjuration)
Tárgyakat idézhetsz vele, melyek jól jönnek a csapattagoknak bizonyos helyzetekben. Érdemes ezek némelyikét még a harc előtt létrehozni, így nem kell csata közben ezzel töltened az időt.

Conjure Food (Étel teremtése)
- X darab rozskenyeret hoz létre a varázsló.

Conjure Water (Víz teremtése)
- X palack/üveg tiszta vizet teremt a varázsló.

Conjure Mana Agate (Mana ékkő teremtése)
- Megidéz, létrehoz egy mana ékkövet, amely azonnal elhasználható arra, hogy X-Y mennyiségű manát adjon a varázshasználónak. Ezt át lehet adni más varázshasználóknak is, de a karakter saját céljaira is felhasználhatja, ha veszélyes helyzetbe keveredik.

Tűz mágia (Fire Magic)
Próbáld ezt a képességet azon szörnyek ellen használni, amelyek nem védettek, vagy nem ellenállóak a tűzzel szemben.

Fire Blast (Tűzrobbanás)
- Felperzseli, felrobbantja az ellenfeleket X-Y tűzsebzést okozva.

Fireball (Tűzlabda)
- Egy tűzlabdát hajítasz el, amely X-Y sebződést okoz, és B másodpercen keresztül további A sérülést eredményez.

Flamestrike, AoE (Lángcsapás)
- Egy tűzoszlopot idézhetsz meg, amely minden ellenfelet X-Y sebzéssel sújt, és A másodpercen keresztül további Z sebződést okoz.

Fire Ward (Tűzvédelem)
- X tűzsebzést elnyel, s Z percen keresztül tart. Akkor érdemes használni (most mindenki kapaszkodjon meg!), ha tűzsebzést okozó szörnyek ellen harcolsz.

Scorch (Perzselés)
- Megperzseli az ellenfelet X-Y sebzést okozva.

Fagy mágia (Frost Magic)
Próbáld ezt a képességet azon szörnyek ellen használni, amelyek nem védettek, vagy nem ellenállóak a faggyal, hideggel szemben.

Frostbolt (Jéglövedék)
- Az ellenfélre egy fagylövedéket hajítasz, amely X-Y fagysebzést okoz, s Z másodpercen keresztül lelassítja a célpontot. Jó arra is, hogy megakadályozzuk valamelyik szörny elmenekülését (s így nem tudja riadóztatni társait).

Frost Armor (Fagypáncél)
- A páncélzatot X értékkel megnöveli. Ha az ellenfél lecsap a varázshasználóra, a mozgása Y%-kal lelassul, s a támadásai is Z%-kal lassabbak lesznek (X másodpercen keresztül).

Blizzard, AoE (Jégeső)
- Jégszilánkok hullnak az égből a célpont területre X sebzést okozva Y másodpercen keresztül.

Cone of Cold (Fagycsóva)
- A varázshasználó előtt elhelyezkedő célpontot megcélozza egy csóvával, amely X-Y fagysebzést okoz, és N másodpercen keresztül lelassítja az ellenfelet normál sebessége Z%-ra. A menekülést is jól elősegíthetjük vele.

Ice Armor (Jégpáncél)
- Növeli a páncélzatot X-el, és a faggyal szembeni ellenállást Y értékkel. Ha az ellenfél lesújt a varázshasználóra, akkor mozgási sebessége Z%-kal, míg támadási sebessége A%-kal csökken B percen keresztül.

Frost Nova (Fagykitörés)
- A varázshasználó közelében álló ellenfelekre lecsap X-Y fagysebzést okozva, s ott helyben megfagyasztja őket Z másodpercre. Ez a varázslók fő képessége. Alkalmas arra, hogy az üldözésedre indult szörnyeket megfékezd, s így könnyebben egérutat nyerhetsz, de arra is jó, hogy befejezd vele a harcot, ha legyengült, visszavonulóban levő szörnyekkel állsz szemben.

Harc
A Frost Nova és a Frost alapú képességek, melyek megfagyasztják, vagy lelassítják az ellenfeleket, tipikusan azok a képességek, amelyeket harc közben szoktak a varázslók használni. A varázsló így elmenekülhet a szörnyek elől, olyan messzire, ahonnan még lehetséges varázslatokat használni. A varázsló általában véve gyenge a közelharcban, így a cél elsősorban az, hogy távol tartsa magát az ellenfelektől.

Trade skill lehetőségek
Bármit felvehetsz, amit csak szeretnél, bár az alábbiak talán jobban passzolnak a varázslók életviteléhez:

Szabászat
- A varázsló így gyárthat magának ruha páncélzatot, és el is adhatja másoknak.

Gyógynövény gyűjtögetés, és Bájolás
- A varázsló így megbűvölheti felszerelési tárgyait, jóval erősebbé téve azokat.

Gyógynövény gyűjtögetés, és Alkímia
- A varázsló tápoló, vagy mana bájitalokat készíthet magának.

 

Warlock

A boszorkánymesterek olyan varázslók, akik túl mélyen ásták le magukat egészen a démoni hatalom gyökeréig hatolva. A sötét tudás utáni vágy azonban felemésztette őket, és az evilágon túli kaotikus mágiánál ragadtak örökre. A Lángoló Légió (Burning Legion) biztosítja számukra a hatalmat, lehetővé téve, hogy pusztító energiákat szabadítsanak fel és démon mestereik nagyhatalmú küldötteit szólítsák oldalukra.

A boszorkánymester egy elég összetett kaszt. A boszorkánymestereknek lehetnek kedvenceik (démoni szolgák), és sok különféle varázslatuk van, amikhez szükséges hozzávalók egy sorát kell megszerezniük.
Ez azt jelenti, hogy kicsivel többet kell tanulnia mint a többi, egyértelműbb kasztnak. Sokféle izgalmas és érdekes képességgel rendelkezik, például a Kilrogg Szeme, Félelem (Fear), Kedvenc idézése és még sok más. Nagyon élvezetes warlockal játszani, de csak ha már rájöttél a dolgokra.

 

 

Engedélyezett fajok:
Ember (Human), Ork, Élőhalott (Undead), Gnóm (Gnome), Vér Elf(Blood Elf)

Alap értékek: Életerő/Mana
Hozzáférhető páncélzat: ruha
Hozzáférhető fegyverek: botok, tőrök, pálcák

 

 


Lélekszilánkok (Soul Shards)
A boszorkánymesternek Lélekszilánkokra van szüksége bizonyos varázslatokhoz és kedvencekhez. Akkor kap lélekszilánkot, ha használja a "Drain Soul" (Lélekelszívás) varázslatot az éppen haldokló szörnyön. Ezt nem mindig könnyű kivitelezni, mert a szörnynek meg kell halnia miközben a varázslatot használod rajta.
Ez azt jelenti, hogy a kedvencednek, egy DoT-nak (hosszabb ideig tartó sebző varázslat), vagy egy másik pcnek meg kell ölnie a szörnyet miközben te elszívod a lelket, és ekkor kapod meg a lélekszilánkot.
Másik fontos tudnivaló, hogy nem kaphatsz szilánkot olyan mobért ami nem ad xp-t. Tehát nem lehet newbie helyekről, gyenge moboktól lélekszilánkot szerezni. A szilánk 1 slotot foglal el a táskádban, ami azt jelenti hogy nem tudsz sokat magaddal vinni egyszerre.


De mindig lesz értelme párat magadnál tartanod, hogy meg tudd idézni démon szolgáidat. Miközben a Lélekelszívást használod nem mozoghatsz, nem támadhatsz, nem varázsolhatsz mást, mert különben megszakad a folyamat.
Ha nem állsz egy helyben, a Lélekelszívás nem fog működni. Kihívást jelent a varázslat technikájának megtanulása, nem egyszerű használni, jól be kell majd gyakorolni hogy rendesen tudd alkalmazni.

Először azt kell megfigyelned mennyi idő míg meghal a szörny. Ne kezd túl korán a Lélekelszívást.Probáld akkorra időzíteni amikor már az utolsókat rúgja. Ügyelj, hogy legyen elegendő időd elmondani a varázsatot és arra is figyelj hogy ne késs el vele.

A Lélekszilánkokat nem lehet egymásra pakolni. Egyensúlyi okoból van igy, hogy ne tudj annyit magaddal cipelni.

Ha kifogysz a Lélekszilánkból, akkor egyedül kell újakat szerezned, ami nem lesz konnyű feladat a démon szolgák nélkül. Koboldot lehet szilánk nelkül is idézni, így őket használhatod új szilánkok megszerzéséhez, ezen kívül segítségedre lehetnek a DOTok is, és ezután válthatsz majd erősebb petre.

 

Átkok:

A Boszorkánymesterek többféle átkot tudnak mondani. A játékos dönti el, hogy melyik átok a leghatásosabb az adott ellenféllel szemben. Átkokat csak az ellenfelekre lehet mondani. Egyszerre csak egy átok lehet aktiv. Az utolsó átok mindig felül fogja írni az előzőt, amit a szörnyre mondtál.


Curse of Weakness (A Gyengeség Átka)
- az ellenfél által okozott sebzés csökken. Ez a rövidebb harcokban hasznos.
Curse of Recklessness (A Figyelmetlenség Átka)
- Felerősíti az ellenfél sebzését, de nagyon legyengíti a védelmét. Ez egy jó csoportra ható varázslat, amit leginkább az elfutó szörnyekre előnyös használni.
Curse of the Elements (Az Elemek Átka)
- Felerősíti a szörnyre ható tűz, fagy, és természet sebzést. Ez akkor jó nagyon, ha olyan társaink vannak, akik ezeket a spelleket használják.
Curse of Agony (A Gyötrődés Átka)
- Óriási fájdalmat okoz az ellenfélnek. Nagy sebzést okoz egy bizonyos időn át.

 

DOTok
A DOTok (damage-over-time varázslatok) hosszabb időn keresztül folyamatosan sebző varázslatok. Mivel hosszabb ideig sebeznek, ezért a csata elején érdemes használni, hogy az egész csatában fent legyen. Ha gyorsan ölsz meg egy szörnyet, akkor nem a legelőnyösebb DOT varázslatot használni.


Corruption (Rontás)
- Rontást bocsájt a célpontra, ami x sebzést okoz y ideig.
Immolate (Feláldozás)
- Égetve megsebzi az ellenfelet, majd tovább égeti egy bizonyos ideig.
Curse of Agony (A Gyötrődés Átka)
- Ez az átok DOT is egyben lásd feljebb.

 

 

Hasznos képességek:

 

Eye of Kilrogg (Kilrogg Szeme)
- Kilrogg Szemének megidézése - Ez létrehoz egy szemet, amit irányítani lehet. A szem el tud távolodni a karaktertől, így nagyon hasznos felderítésre, ahogy ezt már a Warcraft II: Tides of Darkness játékban megismerhettük. A szem nem tud a levegőbe emelkedni es repülni, de a földön nagyon gyorsan halad. Fel tud menni a lépcsőn, és más játékosok is láthatják a szemet. A szem nem bőszíti fel a mobokat, így könnyedén fel lehet deríteni vele a területeket. Ez a varázslat megszakad ha valaki megzavarja a boszorkánymestert a varázslásban.


Summon Nightmare (Nightmare megidézése)
- Saját Nightmare lovadat idézheted meg! Lovakkal az alap futásnál jóval gyorsabban lehet haladni.


Demon Breath (Démon lehellete)
- Víz alatti lélegzés! Ezt más pcken is használhatod!


Enslave Demon (Démonszolga)
- A kiszemelt démont a szolgáddá teheted egy korlátozott ideig. Ezt a képességet arra használhatod hogy irányítást nyerj a démon felett és arra használd, hogy más mobokat támadjon meg. Ez nagyon király és hasznos is.


Ritual of Summoning (Az idézés rituáléja)
- Egy rituálét kezdhetsz el, ami megidézi a kiválasztott csapattagot! 3 ember szükséges a végrehajtásához. Először meg kell jelölni azt az embert, akit meg akarunk idézni. Ezután használjuk a varázslatot. 2 ember kell ahhoz (bármilyen két pc lehet), hogy rákattintsanak (jobb gomb) a portálra egyszer és aztán már csak várniuk kell míg megjelenik az idézés animációja. Amikor már mindhárom játékos idéz (mindhármuknál megjelent az idézés animáció), még pár másodpercre lesz szükség. Ezután a portál eltűnik, és a megidézett játékos fog felbukkanni. Ha nem működik, újra kell próbálni.

 

Egyebek

Life Drain (Életerő Elszívás)
- Életerőt szív el a célpontból a varazslóba. - Ez a képesség az életerő feltöltésére is jó a harcban, nem csak az ellenség lesebzésére. Ezt magas szintű szörnyeken érdemes használni, akik immunisak más támadásra. Lehetséges, hogy a mob ellenáll az Életerő Elszívásnak is, ilyenkor újra kell próbálkozni, amíg a varázslat sikerül. Amikor eléri a varázslat a mobot, elkezdi csökkenteni az életerejét, ez akkor is sebzi, ha neked nincs szükseged életerőpontra.


Life Tap (Életerő elszivás manává)
- Az elszívott életerőt manává alakítja, tehát ha manára van szükséged, ezt használd hogy életerőt szívj el a szörnyből.


Shadow Bolt (Árnyék lövedék)
- Egy árnyéklövedéket küld az ellensegre. Ez a közvetlen sebző varázslatod (DD), és akkor lehet használni ha mást épp nem varázsolunk. Ez akkor hasznos ha menekülő szörnyet támadsz, vagy ki akarod végezni stb.


Siphon Mana (Mana Szifon)
- X mennyiségű manát juttat a warlockba másodpercenként. Ez hasonlít a Warcraft III -ból ismert Dark Ranger "leash" képességéhez. Amikor a szörny hatótávolságon kivülre kerül, a kötés megszakad, és a varázslat abbamarad. Ugyanez történik, ha a mob megzavarja a varázslás folyamatát. Ezt a képességet varázserővel rendelkező ellenfeleknél használd, így lecsökkentheted az ő manájukat, a tiéd pedig megnő.


Shadow Ward (Árnyék Védelem)
- Gyengíti az elszenvedett árnyék sebzést. A képességet azon mobok ellen használhatod, amikről tudod, hogy árnyék sebzésük van.


Holy Ward (Szentség Védelem)
- Gyengíti a holy (szentség) sebzést. - Akkor jó ha tudjuk hogy ezzel fog ránktámadni valaki.


Banish (Elűzés)
- Meggátolja a célpontot a mozgásban, de egyidejűleg sebezhetetlenné is teszi azt. Ez csoportos küzdelemben jöhet jól, amikor szükség van egy szörnyet kivonni a harcból, így könnyebb lesz legyőzni a többi mobot, és ezután jöhet az akit kizártunk.


Demon Skin (Démon Bőr)
- Felgyorsítja az életerő regenerálódását és felerősíti a védelmet. - Sose menj sehova a Demon Skin buff nélkül.


Demon Armor (Démon Páncél)
- Megnöveli a védelmet, az árnyék ellenállást és az életerő regenerálódást. Ez a képesség helyettesíti a Demon Skint és érdemes mindig aktívan használni.


Sense Demons (Démonok Észlelése)
- Démonokat fedezhetünk fel segítségével a mini térképen.


Fear (Félelem)
- Hatására félve fut el a szörny előled. Ez nagyon jó egy tömeges harc kordában tartására vagy menekülésre. De vigyázzunk e képesség használatánál, olyan mobok esetén akik futás közben riasztják társaikat. Ezért kifejezetten nem előnyös dungeonokban használni. Nagyon szórakoztató képesség.


Hellfire (Pokoltűz)
- Meggyújtja a boszorkánymester körüli területet, ezzel tűzsebzést okoz önmagának és a környező teremtményeknek. Ezt akkor jó használni, ha körül vagyunk véve, de a hatására vigyázzunk. Ezzel magadat is megtudod ölni, ha nem vagy elég óvatos. Használj életerő italt vagy Life Stealt, hogy életben tartsd magad.

 

 

Petek (kedvencek, démoni szolgák)

Health Funnel (Életerő Tölcsér)
- A pet életereje folyamatosan nő minden másodpercben, ameddig a varázslat tart. Használd ezt amikor a pet harcol és te így gyógyitani tudod. Ha szükséged van életerőre, akkor igyál meg egy életerő italt, használj Life Draint, vagy kérj meg mást, hogy gyógyítson. Ez egy "leash" spell, ami azt jelenti, hogy megszakad ha a célpont nagyon eltávolodik, vagy a varázslást valami megzavarja.

 


Imp
- Az imp különösen partiban jól használható pet. Rálő az ellenfélre távolról, majd biztonságos távolságba szalad. Mivel gyenge, elfut a közelharc elől, ezért oda kell figyelni, hogy ne dühítsen fel szörnyeket. Egyedül nem túl szerencsés használni, viszont ha nincs Lélekszilánkod, használhatod a koboldodat új szilánk szerzéséhez.


Voidwalker
- Ez egy ideális szolga ha egyedül vagy. Használd tanknak.


Succubus
- Ez a démon nagy sebzést tud bevinni, de elég könnyen megölik.


Felhunter
- Ez a pet varazsló ellenfelek ellen használható a legjobban. kedvencek irányítása tudást és ügyességet igényel. Meg kell tanulni, hogy az adott szituációban melyik szolgát érdemes használni.

 

 

Kövek
A boszorkánymesterek speciális köveket tudnak létrehozni, amiket használhatnak vagy akár más játékosoknak is adhatnak.

Healthstone - Életkő (Lélekszilánk kell hozzá) - Egy életkövet készithetsz, ami igazából egy életerő ital.
Soulstone - Lélekkő (Lélekszilánk kell hozzá) - Ez a warlock féle felélesztés. Készít egy lélek követ. Bármely pc ha meghal, amikor van nála ilyen kő, visszatérhet az életbe ennek a tárgynak a segítségével. Ne használd ezt a követ, mikor még élsz mert rögtön megölöd magad vele.
Spellstone - Varázslatkő (Lélekszilánk kell hozzá) - Egy varázslatkövet készithetsz. Az ellenfél egy varázslatát tudod elnyelni vele.

 

 

Testhez álló trade skillek
Tailoring (szabás/varrás)
- ruha páncélt tudsz készíteni magadnak és más játékosoknak.
Fishing/Cooking/First Aid (Horgászás/Főzés/Elsősegély)
- Gyógyíthatod magad.
Herbalism/Alchemy (Herbalizmus/Alkímia)
- Hasznos italokat tudsz keverni.
Herbalism/Enchanting (Herbalizmus/Bűbáj)
- Varázserővel ruházhatod fel tárgyaidat és eladhatod őket.

 

 

Felszerelés
Válassz olyan felszerelést, ami növeli az intelligenciád, spirited, és staminádat. Emlékezz, hogy Life Tapnál a hozzáadott életerő egyúttal manát is jelent.

Hate List (Gyűlölet Lista) kezelése
Meg kell tanulnod kiegyensúlyozni a szörnyek gyűlöletét közted és a peted között. Rá kell jönnöd, hogy vonulj vissza amikor a mob rádtámad és hogyan használd a szolgádat az ellenfeled távoltartására. Fejezd be a varázslást és használd a peted tanult képességeit. Tanuld meg mely varázslatok bőszítik fel legjobban a szörnyeket és gondold végig, mielőtt használod őket mi lesz a reakciójuk.

 

 

Tippek hogyan játsszunk boszorkánymesterrel
Most hogy már elég sokat tudsz a warlockról, meg kell tanulnod hogyan játssz vele. A harc kezdeténél, használd el DOTjaidat, majd uszítsd rá az ellenfélre a peted. Ezután használhatod a többi varázslatot, lehetőleg Life Draint, hogy visszanyerj egy kis életerőt. Ha Lélekszilánkot is akarsz, el kell sütnöd a Life Drain varázslatot mielőtt a mob elpusztulna.

- Engedj a mobra néhany DOTot, utána egy Feart. Miközben elfut, támadd tovább direkt sebzéssel.
- Használd a Feart ha egyszerre sok szörnnyel kerülsz szembe. De légy óvatos, az elkergetett mobok visszatérhetnek társaikkal.
- Az oktatók felruházhatják petjeidet különböző skillekkel és képességekkel. Keress pet oktatót és nézd meg mit tudsz venni tőle. Először meg kell idézned a kedvencedet aztán beszélhetsz a trainerrel hogy vegyél neki valami skillt.
- Használd peted képességeit harc közben. Sok közülük autómatikusan működik.

 

Rouge (Zsivány)

Azeroth zsiványai - kik otthon érzik magukat az árnyak között s hihetetlen gyakorlottsággal képesek eltűnni az ember szeme elől - akkor érzik magukat a legjobban, ha a háttérben tevékenykedhetnek. A zsiványok igazán abban tűnnek ki, hogy maguk javára fordítanak bármilyen helyzetet, s hogy akkor csapnak le, amikor az a legnagyobb haszonnal kecsegtet. Ravasz trükkjeiknek, fizikai képességeiknek, a megtévesztésben, rejtőzködésben és álcázásban való kiemelkedő jártasságuknak köszönhetően a zsiványoknak nem okoz problémát, hogy tolvajként, gyilkosként, kémként, vagy éppen bérgyilkosként munkát találjanak maguknak.

A zsivány karakterosztállyal igazán bonyolult és szórakoztató játszani. A sikered azon múlik, milyen jól tanultad meg, hogy hogyan is használhatod képességeidet, de a játékos a megfelelő tapasztalattal és tudással mestere lehet a zsivány karakternek.

Erősségek
- A rejtőzködéssel kapcsolatos képességek lehetővé teszik a zsivány számára, hogy sokkal könnyebben eljusson bizonyos helyekre, mint a legtöbb egyéb karakterosztály képviselője.
- Az igen erős zárnyitás képességek / hozzáférés más osztályoknál nem áll rendelkezésre.
- A zsivány sprint (Sprint) képességének köszönhetően sokkal könnyebben el tud menekülni a csatából, s rövid ideig a sebességét is növelheti ezzel a képességgel utazás közben.

 


Gyengék: A paladin és harcos osztálynál kevésbé bírja a sebződést, mivel csak bőrszerkókat viselhet.

Kihívások
- Mesteri szintre emelni a rejtőzködés képességének használatát.
- Megfelelő módon manipulálni a szörnyek gyűlöletét, így ha van rá lehetőség a csatatankok fogják fel a sebződés legnagyobb részét.
- Hatékony kombók megismerése és használata.

Engedélyezett fajok:
Ember (Human), Törpe (Dwarf), Éj elf (Night Elf), Ork (Orc), Élőhalott (Undead), Gnóm (Gnome), Troll , Vérelf (Bllod Elf)

Alap értékek: Életerő / Energia

Hozzáférhető felszerelés: ruházat, bőr, kis kerek pajzs.

Hozzáférhető fegyverek: tőrök, dobófegyverek (képzést követően), kard (képzést követően), íj (képzést követően), számszeríj (képzést követően).

 

Energia
A zsiványnak legtöbb képessége használatához energiára van szükség. Az energia az idő elteltével termelődik. Ez az energia mennyiség nem növelhető.

Rejtőzködés

A rejtőzködés azt a képességet jelenti, mikor észrevétlen maradsz ellenfeleid számára. Nem ugyanaz, mint a láthatatlanság. Ha valami/valaki rejtőzködik, attól még észrevehető. Ugyanakkor az ilyen módban levő játékosok átlátszóak, tiszták lesznek, s beleolvadnak a környezetükbe, a háttérbe, s így sokkal nehezebb őket észrevenni.

Annak sikere, hogy vajon észrevétlen tudsz-e maradni a rejtőzködés készséged szintjétől, a szörny helyzetétől függ, valamint attól, hogy milyen közel vagy az ellenfélhez.

A rejtőzködés használata

A rejtőzködés használatával a szörnyek háta mögé kerülhetsz, ahol aztán mindenféle pajkos dolgot lehet csinálni, mint például a gyengítés/bénítás (Sap), a hátbaszúrás (backstab), vagy a rajtaütés (ambush). Ha nem rejtőzködnél, a szörnyek egyszerűen megfordulnának, és jól fejbevernének. Próbáld meg felbecsülni a szörny mozgását, tevékenységének mintáját, s a megfelelő pillanatban lépj a háta mögé. Ez sokkal könnyebben megy majd, ha már a rejtőzködésben eléred a második szintet, ami lehetővé teszi, hogy gyorsabban mozogj. A zsiványok jellemző harcmodora, hogy az először a rejtőzködés használatával a szörny háta mögé osonnak. Ezt követően hátbaszúrással (Backstab), bénító csapással (Sap), rajtaütéssel (Ambush), vagy épp egy övön aluli ütéssel (Cheap Shot) megkínálják az ellenfelet, ezt követően már normál módon folyik a harc, de a lényeg az, hogy a szörny már jóval rosszabb állapotban van.


Rejtőzködő csalogatás (pulling)

A rejtőzködés nagyon jó a szörnyek csalogatására is. A zsivány aktiválja rejtőzködő képességét, majd anélkül, hogy a környező szörnyek figyelmét (agresszióját, támadási kedvét) felkeltené az ellenfélhez osonhat. Ahogy a zsivány egyre képzettebb lesz a rejtőzködés művészetében, úgy használhatja ezt a képességét egyre hatékonyabban a csalogatás, beetetés során.


A rejtőzködés fejlesztése

A rejtőzködés készségének javításához az kell, hogy szembekerülj egy szörnnyel, és felkeltsd a figyelmét. Akkor tudod, hogy elérted amit akartál, mikor a szörny megáll, és a normális hangját kezdi el nyomatni (éber/dühös hangulat). Ekkor továbbra is észrevétlennek kell maradni (nem mozdul a karakter, és a megfelelő helyen marad), s a karakter bonuszt kap a skill értékére.


Kombó pontok, és befejező mozdulatok

Nagyon sok olyan zsivány képesség létezik, amely kombó pontokból épül fel, majd ezt követően egy "befejező"mozdulatra van szükség, hogy a karakter szabadjára eressze a megszerzett kombó pontok erejét.


Kombó pont mutatója

Miután megszerezted az első kombó pontodat vess egy pillantást a képernyő legtetején, középen elhelyezkedő név sávra, mely a szörnyeteg nevét mutatja. A portrétól jobbra egy kis világító pontot lehet látni, és még több pontot, ami sötét maradt. Ez a kombó pont mutató, s azt mutatja, hogy egy kombó ponttal rendelkezel. Ha nyersz még egy kombó pontot, már két pont fog világítani. Ezt figyelve mindig tudni fogod, hogy eddig hány kombó pontot táraztál be, s hogy mikor engedd őket szabadjára egy befejező mozdulattal. Érdemes megnézni a befejező mozdulatot is, hogy az ember tudja, egy bizonyos hatás eléréséhez hány kombó pontra lesz szüksége.

 

Deception / Csalás

Feint / Csel (kombó mozgás)
- A csel végrehajtásával nem okozol sebzést, de egy kis mértékben csökkented a fenyegetettséged mértékét. A célpontnak szemtől szembe kell veled állnia. A lényege ennek a képességnek, hogy csökkentse egy szörny irántad érzett gyűlöletét, így az inkább egy másik csapattagot fog megtámadni, aki jobban felkészülve várja a támadást (pl. egy paladin, vagy egy harcos).

Distract / Figyelem elterelés
- Zűrzavart keltesz, elterelve a környéken tartózkodó összes szörny figyelmét X másodpercre. Nem szakítja meg a rejtőzködést.

Blind / Megvakítás
- Megvakítja a célpontot, amelynek következtében az meglehetősen zavarodottan a mozgási sebességének X%-án bóklászik ide-oda X másodpercen keresztül. Szükséges hozzá Vakító por is (Blinding Powder)

 

Street Fighting / Utcai harc

Sinister Strike / Baljós csapás (kombó mozgás)
- Boszorkányos ütés, melynek következtében X sebzés még hozzáadódik fegyvered sebzéséhez. Tipikusan ez az a fő készség, ami a kombó pontokat generálja.

Gouge (kombó mozgás)
- X sebzést okoz, és elkábítja az ellenfelet X másodpercre. A célponttal szemben kell állni. A képességgel időt nyerhetsz a megmeneküléshez, lehetőséged lesz néhány extra ütés bevitelére, vagy éppen bekerülhetsz a szörny háta mögé, hogy hátba szúrhasd.

Kick / Rúgás
- Egy gyors rúgás egy ellenfelet X mértékben megsebez, s egy varázslat használatát megszakítja egy X másodperc hosszúság időtartam X százalékára. Ezt a képességet a varázshasználók ellen jó bevetni, amikor már épp elkezdtek varázsolni. Figyelni kell a varázslás animációját, s addig várni, amíg nincs elég energia a rúgásra. A jó zsivány karakterek mindig a lehető legjobbkor rúgnak oda..

Slice and Dice / Kaszabolás, aprítás (befejező mozgás)
- Befejező mozgás (finishing move), ami X%-kal meggyorsítja a közelharci támadás sebességét. Kombó pontonként egyre tovább tart. Csak addig kell feltöltened ezt a képességet, hogy gyorsítás a küzdelem végéig kitartson. Ha több ellenféllel harcolsz, hasznos lehet egy szörnyre felpumpálni, leverni az illetőt, elengedni a gyorsítást, majd ismét felgyorsulni, a második szörny támadásakor.

Cheap Shot / Övön aluli ütés (kombó mozgás, rejtőzködés szükséges hozzá)
- Megbénítja a célpontot X másodpercre. A képesség segítségével néhány olyan könnyen bevitt ütéssel kezdheted a harcot, amelyre az ellenfél nem tud visszaütni. A csapatban a zsivány harc közben is elrejtőzhet, s az övön aluli ütés használatával megakadályozhatja, hogy a szörnyek elmeneküljenek.

Kidney Shot / Levesézés (befejező mozgás)
- Ez a befejező mozgás lebénítja a célpontot. Kombó pontonként egyre tovább tart. A képesség arra is jó, hogy megbénítva a szörnyeket megakadályozzuk, hogy elmeneküljenek a csatából, vagy hogy további sérüléseket okozzanak.

 

Assassination / Orvgyilkosság

Backstab / Hátbaszúrás (kombó mozgás, rejtőzködés szükséges hozzá)
- A célpont hátbaszúrása +X% módosítót ad a fegyvernek, és +X értékkel sebzi a célpontot. A játékosnak a célpnt háta mögött kell lennie. Nagyon sok energiát használ ez a képesség.

Eviscerate / Kibelezés (befejező mozgás)
- Befejező mozgás, ami kombó pontonként további sebzést okoz. Ez gyakorlatilag egy azonnali sebzést okozó lecsapó (Slam) varázslat, amit a szörnyek kivégzésére, széttépésére lehet használni.

Rupture / Szakítás (befejező mozgás, DOT)
- befejező mozgás, amely hosszabb időtartamon keresztül sebződést okoz. Kombó pontonként tovább tart. Ez megint egy olyan képesség, amit akkor használsz ki a legjobban, ha olyan szörnnyel ellen veted be, akivel épp elég idejig harcolsz ahhoz, hogy a képesség teljesen kifejtse hatását. Ellenkező esetben inkább egy másik befejező mozgást érdemes választani.

Garrote / Kivégzés (DOT)
- Kivégzed vele az ellenfelet, X másodpercen keresztül X sebződést okozva. Alkalmazásához a célpont mögött kell rejtőzködni. Ha úgy gondolod, sokáig küzdesz majd egy szörnnyel, érdemes a háta mögé osonni, és használni ezt a képességet. A szörny a küzdelem során egyfolytában sebződik majd.

Sap / Bénító csapás (rejtőzködést igényel)
- Kiüti az ellenfelet X másodpercre. Használatához rejtőzködni kell. Csak humanoid ellenfeleken működik. Egyszerre (egy időben) csak egy ellenfelet lehet vele elintézni.

Ambush / Rajtaütés (kombó mozgás, rejtőzködés szükséges hozzá)
- Rajtaütsz, váratlanul letámadod a célpontot, +X% fegyversebzést, és X extra sebzést okozva a célpontnak. Rejtőzködni kell a használatához, és a célpont háta mögött kell elhelyezkedni.

 

Sprint

A sprintelés, rohanás két szituációban lehet hasznos. Fő célja hogy valamiféle "Óh, neeee!" képességként működjön, ami segít kijutni a bajból. Ha túl sok szörnnyel kerülsz össze egyszerre, vagy egy különleges szörny támad meg ésatöbbi, megnyomhatod ezt a gombot, és elmenekülhetsz a veszély elől. A második használati módja, hogy utazás közben kicsit megnöveld a sebességed. Használhatod arra is, hogy megverd a többi játékost futó versenyben. Van néhány olyan időkorlátokkal rendelkező küldetés is, aminek a megoldásában segítségedre lehet ez a képesség. Érdemes az akció menübe (action bar) első oldalára helyezni, hogy mindig tudd, mikor használhatod újra.

Vanish / Eltűnés
Lehetővé teszi a zsivány karakternek, hogy eltűnjön a szem elől, valamiféle fejlesztett rejtőzködés módba lépve át, de csökkentve a sebességet annak X%-ára X másodpercen keresztül.

Evasion / Kitérés
A zsivány kitérés esélye X%-kal megnő X másodpercen keresztül. Ez is amolyan "Óh, neeee!" képességként, vészhelyzet esetére.

Pick Pocket / Zsebmetszés (rejtőzködést igényel)
Kiürítheted a célpont zsebeit. E képességgel egy kis extra jövedelemhez juthatsz a szörnyektől. Nem veszi el azt a zsákmányt, amit a szörnyek normál leölésével lehet összegyűjteni. Extra esély arra, hogy egy kis plussz zsákmányt szerezz. Rendszerint kisebb pénzösszegeket, vagy tárgyakat lehet így összeszedni.

Sap (Sleep) Pull / Bénító csapás (Altatás) Csalogatás
A zsivány a bénító csapással elaltathatja a szörnyeket. Ha egyedül vagy, a bénító csapás segítségével egy két szörnyből álló csapatot megoszthatsz. Az egyik szörny háta mögé kell osonni a rejtőzködés segítségével, majd a Sap segítségével el kell altatni. Ezt követően le kell ölni a még éber szörnyet, majd végezz az alvóval.

Tömeg manipuláció
A zsivány igen hatékonyan tudja a tömeget irányítani (a frissen felébredt szörnyeket gyorsan kivonja a forgalomból) a Sap képesség használatával. Egyszerűen továbbra is rejtőzködni kell, folytatva a bénító csapás osztogatását az újonnan érkezező szörnyekre. A csapatnak ez igen nagy segítség lehet, mivel a zsivány jelentősen lecsökkentheti a tényleges ellenfelek számát. A zsiványok egy időben csak egy szörnyet üthetnek ki ily módon.

Tipikus csata
A rejtőzködés segítségével egy szörny háta mögé kell osonni, majd hátbaszúrás, rajtaütés, övön aluli ütés, vagy DOT bevitele a célpontra. Aztán kezdődhet a tényleges csihi-puhi. Érdemes egy baljós csapással kezdeni (sinister strike) a kombó pontok kedvéért. Aztán elengedni egy DOT-ot, majd egy közvetlen sebzéssel befejezni a mozgást, mint pl. a kibelezés (eviscerate). Ezt követően megint el lehet kezdeni a kombó pontok gyűjtögetését egy baljós csapással. Mindig bemutathatsz egy második mozgást, ha van elég energiád hozzá, hacsak nem valami igazán erős képesség kedvéért gyűjtögeted a tartalékot. A kezdő zsiványok rendszerint abba a hibába esnek, hogy nem használják eleget a képességeiket.


Zsivány kombók
Használd a gouge képességet, hogy megbénítsd a szörnyet a harc során. Aztán szúrd hátba. Figyelni kell arra, hogy elég energia legyen mindkét dologra, különben a szörny még magához tér a hátbaszúrás kivitelezése előtt.

A baljós csapás (sinister strike) segítségével gyűjts kombó pontokat. Aztán az aprítással szerezz még egy pár kombó pontot. Aztán megint jöhetnek a baljós csapások, végül a csodaszép zárás egy kibelezéssel..

A harc kezdetén egy övön aluli ütés segítségével bénítsd meg a szörnyet. Aztán gyűjts néhány kombó pontot (pl sinister strike-kal), amíg a szörny mozgásképtelen.

Távollét (AFK)
Ha otthagyod a gépedet, lépj be a rejtőzködő módba, és keress valami olyan helyet, ahol a szörnyek nagy valószínűséggel nem fordulhatnak elő. A rejtőzködés segítségével a zsiványok rendszerint olyan helyeken is lehetnek AFK-k, ahol más karakterosztályok nem.

Skill pontok
A zsiványoknak elsődlegesen a fürgeség (agility) képességre érdemes erősíteni, mert ezt hozzáadódik sebzésükhöz. A másik jó dolog az állóképesség (stamina), mert ez növeli az életpontokat, és a védelmet.

Fegyverek
A zsiványok alapból tőrt használhatnak. Persze képzéssel elsajátíthatod a kardforgatás művészetét is. Akár mindkét készséget is felfejlesztheted, s majd a helyzettől függően választasz közülük. A 20 szinten már a kétkezes küzdelmet is elkezdheted.

A zsiványok használhatnak dobófegyvereket, illetve kiképezhetik magukat az íjak, és a számszeríjak használatára. A dobófegyverek (mint pl. dobótőrök) meglehetősen ajánlottak, mivel nem igényelnek lövedéket, muníciót. Ugyanakkor az íj, és a számszeríj nagyobb sebzést okoz. A dobófegyverekkel egy kis extra sebzést okozhatsz a szörnyeknek, még mielőtt odaérnek hozzád. Jók arra is, hogy kivégezd velük az éppen megfutamodó szörnyeket. Sőt, ezek a fegyverek még a csalogatásra is jók (legalábbis a rejtőzködésnél valamilyen szinten biztosan).

Mérgezés
A zsiványok rendelkeznek azzal a különleges képességgel, hogy mérgeket tudnak készíteni, amivel aztán felspécizhetik a fegyvereiket. Az erre vonatkozó képzést a 20 szinten lehet megszerezni. A méregkeveréshez üres fiolákat, és alapanyagokat kell venned, a receptek rendelkezései szerint. Magasabb szinten a zsiványok jóval erősebb és egyedibb méreg recepteket is elsajátíthatnak. Vannak igazán brutális receptek is, amelyek igen-igen ritka összetevőket igényelnek.

A bénító méreg (crippling poison) nagyon jó az éppen elmenekülő szörnyek ellen, mert lelassítja őket. Emiatt a zsivány igazán hasznos tagja lehet a csapatnak. A csapattagok igazán könnyen hozzászoknak a zsiványok eme rendkívül hasznos képességéhez.

A zsiványok más játékosok fegyvereit is megmérgezhetik. Ezt a Trade Screen-en keresztül lehet elvégezni, éppen úgy, mint a fegyver bájolást. A zsiványok el is adhatják ezt a képességüket más játékosoknak, vagy éppen felajánlhatják baráti gesztusként.

Lockpicking / Zárnyitás
A zsivány különleges bonuszt kap a zárnyitáshoz. Ez a képesség a bezárt ládákon tovább fejleszthető. Vásárolhatsz, vagy készíthetsz gyakorló zárakat is (amit a szerelők készítenek), hogy gyorsabban fejleszd ezt a képességet. Mindig felajánlhatod a többi játékosnak, hogy kinyitod a ládákat, hogy ezzel is fejleszd készségedet.

 

Trade skill lehetőségek

Gyógyfüvek és bájolás
- A zsivány megbűvölheti felszerelését, sokkal erősebbé téve azokat.
Gyógyfüvek és alkímia
- A zsivány tápoló és gyógyító bájitalokat készíthet.
Halászat és főzés
- A zsivány nem rendelkezik a gyógyítás képességével, így a karakter az élelemtől függ, ha nincs a közelben gyógyítással rendelkező csapattag. A halászok zárt dobozokat is kifoghatnak, amelyekkel fejleszthető a zárnyitás készség is.
Nyúzás és bőrművesség
- A zsivány ezek segítségével saját felszerelést készíthet, de akár el is adhatja a kész darabokat.

 

Priest (Pap)

A pap karakterosztály a gyógyítás, a tömegbefolyásolás és az fenyegetés/gyűlölet (aggro) irányításának mestere. Vannak más olyan osztályok is, amelyek képesek gyógyítani (paladin, sámán, druida), de egyik sem olyan mértékben, mint a papok. A pap, a többiekhez (paladin, sámán, druida) hasonlóan fel is támaszthatja az elhalálozott játékosokat. Rendelkezik néhány olyan tápoló varázslattal, ami segítheti a csapattagokat, s kulcsszerepet játszik a tömegek manipulálásában is, főként az Altatás (Sleep) varázslatnak köszönhetően. Magasabb karakterosztályban akár irányítást is szerezhetnek a humanoid szörnyek felett.

A csapatok körében az egyik legnépszerűbb karakter a pap, elsősorban a gyógyítás, a feltámasztás, s különösen a Sleep varázs miatt!

Engedélyezett fajok:
Ember (Human), Éj Elf (Night Elf), Törpe (Dwarf), Élőhalott (Undead), Troll (Troll) , Vérelf (Blood Elf)


Alap értékek: életerő / mana.
Hozzáférhető felszerelés: ruházat
Hozzáférhető fegyverek: egykezes buzogány, tőrök, botok, varázspálcák

 

 

Gyógyító varázslatok (Healing Spells)


Lesser Heal (Kisebb gyógyítás): A célpontot X értékkel gyógyítja.

Heal (Gyógyítás): A célpontot X értékkel gyógyítja.

Greater Heal (Nagyobb gyógyítás): EGY célpontot X értékkel gyógyít. Ezt a varázslatot tovább tart aktiválni.

Prayer of Healing (Gyógyító ima): Csoportgyógyítás. A közelben álló csapattagokat gyógyítja meg X értékkel. Nagyerejű ima.

Renew (Megújítás): X másodpercen keresztül X értékkel gyógyít. Mivel ez egy bizonyos időtartamon keresztül gyógyít, érdemes a harc után használni, vagy akkor, mikor a csatatankok visszatértek a küzdelemből.

 

Szent Mágia varázslatok (Holy Magic Spells)

Holy Word: Shield (Szent szó: pajzs): Azonnal védpáncéllal veszi körül a célpontot, amely elnyel X sebződést. Amíg a pajzs kitart, a varázst nem lehet fizikai támadással megtörni. A gyengébb karaktereken (varázshasználók) kell használni, vagy a csatatankokon, gyógyításuk előtt. A jó papok igazi szakértői a Holy Word: Shield varázsnak, sosem kell őket kérni, hogy mikor használják.

Holy Smite (Szent csapás): Közvetlen sebzés. Az ellenséget X értékű szent sebzés sújtja le. Ez a képesség különösen azok ellen a szörnyek ellen jó, amelyek érzékenyek a szent sebzésre.

Inner Fire (Belső tűz): Öntápolás. X értékkel megnöveli a sebzés, X értékkel a páncél értékét X ideig tartó időtartamra. Mivel ez egy öntápoló varázs, nem használható más játékosokra.

Dispel Magic (Bűbájtörés): A célpontról leszedi a varázslatokat, ez lehet X ártó varázs barátságos célpont, és X kedvező varázs az ellenfél célpont esetében. Jó arra, hogy a tápolást leszedjük az ellenfél szörnyekről, illetve a csapattagokra, vagy magára a karakterre mondott negatív varázslatokat.

Lesser Heal (Kisebb gyógyítás): A célpontot X értékkel gyógyítja.

Nullify Disease (Fertőzés semlegesítése): A célpont immúnis lesz a fertőzésekre X körön keresztül, és már esetleges nyavalyáiból is kigyógyul. Nagyon hasznos varázs arra, hogy az ember megszabaduljon azoktól a rákfenéktől, amiket a szörnyek püfölésekor szedett össze.

 

Árnymágia varázslatok (Shadow Magic Spells)

Mind Blast (Elmerobbantás): Közvetlen sebzés. Megsebzi a célpontot X árnysebződéssel, de növeli a fenyegetettséget. Ez azt jelenti, hogy a megsebzett szörny nagyon-nagyon dühös lesz, s nagyon valószínű, hogy te leszel a célpontja a csapatból. Így ez a varázslat arra jó, hogy a már majdnem megmurdelt szörnyeknek megadjuk a kegyelemdöfést, de jó arra is, hogy a többi csapattagról eltereljük a szörnyek figyelmét.

Shadow Word: Pain (Árnyszó: Fájdalom): Meghatározott ideig sebző varázslat (Damage over Time, DOT). A sötétség szava, amely X sebzést okoz X időtartamon keresztül. Az ilyen DOT varázslatokat akkor érdemes használni, ha valaki épp hosszabb küzdelembe kezd az adott szörnnyel. Ha a szörny hamar megpistul, a varázst gyakorlatilag elpazaroltad, mert nem lesz elég idő arra, hogy teljesen kifejtse hatását.

Mana Burn (Mana égetés): A célpontot X manaponttól megszabadítja. Minden egyes ily módon elszipkázott manapont miatt a célpont X értéket sebződik. Igen hasznos a manával ellátott ellenséges varázshasználók ellen. Ki kell választani egy szörnyet, aztán figyelni a mana kijelzőt.

Mind Rot (Elmerothasztás): Meghatározott ideig (X másodpercen keresztül) minden egyes másodpercben X manát elszipkáz a célponttól. Hasznos akkor, ha legalább X másodpercig akarsz küzdeni a varázshasználóval, így a varázs teljes mértékben kifejtheti erejét.

Mind Vision (Agyfürkész): Lehetővé teszi, hogy a varázshasználó a célpont szemén keresztül lássa a világot X másodpercen keresztül. Hasznos képesség a felderítésre.. vagy egyszerűen csak szórakoztató.

 

Tápoló varázslatok (Buffs)

Holy Word: Fortitude (Szent szó: kitartás): Szent erő tölti el a célpontot, X értékkel növelve állóképessége (stamina) tulajdonságát X másodpercen keresztül. Érdemes a csapattagokra, és önmagunkra is használni, mivel növeli az életpontokat. Kérd meg a csapattagokat, hogy szóljanak, ha elmúlt a hatása, vagy ellenőrizheted magad is, ha a képernyő balszélén kijelzésre kerülő, a csapattagokon érvényesülő tápoló varázsokat kijelző rész felett mozgatod az egeredet.

Holy Protection (Védelem a szent erők ellen): X értékkel növeli a célpont ellenállását a szent varázslatok ellen X percen keresztül. Akkor érdemes használni, ha olyan szörnyek ellen indultok harcba, amelyekről tudható, hogy szent varázslatokat használnak.

Shadow Protection (Védelem az árny erők ellen): X értékkel növeli a célpont ellenállását az árny varázslatok ellen X percen keresztül.

 

Fenyegetettség / Tömeg befolyásoló / Húzó képességek (Threat / Crowd Controll / Pulling Abilties)

Sleep (Altatás): Az ellenséges célpontot X másodpercre elaltatja. Bármely ellenséges tett felébreszti a célpontot. Ez a varázslat az egyik legfontosabb a csapat papja számára. Lehetővé teszi számára a tömegek irányítását, ami azt jelenti, hogy a Sleep varázslatot alkalmazza azokon az extra szörnyeken amelyeket véletlenül, vagy szándékosan odacsaltak. Ez elég gyakran előfordul, úgyhogy a Sleep varázst igen sokszor kell alkalmazni. Bármikor, ha egynél több szörny van, lényegbevágó, hogy a feleslegest elaltassuk. Jó célpontot kell a varázsnak kiválasztani. Gyakran a legveszélyesebb célpontot érdemes elaltatni, vagy bármely olyan szörnyet, amelyet a csapat épp nem támad. Meg kell tanítani arra a csapattagokat, hogy az alvó szörnyeket ne ébresszék fel fizikai támadással, vagy területre ható varázslatokkal. Meg kell őket tanítani a használatára, és arra is, hogy hogyan segítség egymást, ha a varázs már alkalmazásra került. Ha több pap is van a csapatban, akkor több szörnyet is elaltathatnak.

Brainwash (Agymosás): A célpont minden ellenfele esetében csökkenti egy bizonyos értékkel a fenyegetettség érzetét. Ez a varázslat nagyon jó arra, hogy leállítsuk a szörnyeket, ha épp támadnak valakit (pl. a varázshasználónkat), s átirányítsuk a gyűlöletüket (a fenyegetettséget) egy másik célpontra, aki például a csatatankunk.

Mind Soothe (Elmecsillapítás): Megnyugtatja a célpontot, s X yarddal lecsökkenti azt a távolságot, ahonnan már megtámad a lény. Nagyon jó varázslat a csalogatásra. A pap megnyugtat egy célpontot, majd a közelében levő másik szörnyet magához csalja, anélkül, hogy támadóvá tenné (felébresztené) a lenyugtatott szörnyet.

Psychic Scream (Léleksikoly): A varázshasználó léleksikolyt bocsát ki, amely a közelben tartózkodó X ellenfelet menekülésre kényszeríti. Nagyon jó tömeg kezelő varázs, ha a helyzet nem túl kedvezően alakul.

 

Sámán

A sámánok a klánok és törzsek szellemi vezetői. Kapcsolatba lépnek a szellemekkel, látomásaik vannak a jövőről, s átvezetik népüket a legsötétebb korszakokon is. Bölcsességük és derűjük miatt sokan - hibásan - békés természetűnek tartják őket. De ha kihívják őket, a sámánok számos erővel léphetnek fel azok ellen, akik a természet rendjét fenyegetik.

A sámánok a papokhoz képest csak másodlagos gyógyítóknak tekinthetőek, s meglehetősen szórakoztató választékkal bírnak a varázslatokból és egyéb lehetőségekből. A sámánokat különösen a gyógyítás és a különféle előnyöket biztosító totemek miatt szeretik a csapattagok. A sámánok a totemek négyféle típusával rendelkezhetnek: Föld, Tűz, Víz, Levegő. A sámánnal való játék egyik igen lényeges eleme, hogy kitaláljuk, az adott szituációban melyik totem lenne a legelőnyösebb.

A sámán leginkább a paladinhoz hasonlít, csak éppen jóval kevesebb páncélzattal rendelkezik.

 

Engedélyezett fajok:
Ork, Tauren, Troll, Draenei

Alap értékek: életerő / mana.

Hozzáférhető felszerelés: ruházat, bőr, pajzs , mail vért (lvl 40 képzéssel)

Hozzáférhető fegyverek:
egykezes buzogány, botok, egykezes fejszék (képzést követően

 

 

Totemek:

A sámán legfeljebb négy csoportba sorolható totemekkel rendelkezhet: Föld, Tűz, Víz és a Levegő. A sámánnak minden egyes totemet küldetések során kell kiérdemelnie. Az első elérhető totem a Föld totem, a többi csak magasabb szinten válik hozzáférhetővé. Minden egyes szintlépéskor meg kell állni az oktatónál, hogy kiderüljön, van-e a tarsolyában valamilyen új totem-küldetés.

A totemek kétféleképp jelennek meg a játékban - inventory tárgyként, vagy pedig valamilyen varázslat hatásaként. Annak érdekében, hogy a sámán totem varázslatot használhasson, ki kell érdemelnie, és rendelkeznie kell (az inventory-jában) az adott elemhez szükséges totemmel. Amikor totem varázslatot akar kimondani, időlegesen egy mágikus totemet hoz létre a közelben a földön, amit aztán a szörnyek, és a játékosok észrevehetnek, s így meg is támadhatják.

- A totemek stabilak maradnak, és nem mozognak a játékossal együtt. Ha a játékos és a csapattársak érezni akarják áldásos hatását, akkor nem szabad tőle túlságosan eltávolodniuk.

- A totemek lélekkötő (Soulbound) dolgok, ami azt jelenti, hogy nem adhatóak át más játékosoknak. Hogy egy adott totem típushoz tartozó totemet meg tudj idézni szükséged lesz az inventorydban arra a bizonyos totemre. Például, ha a Tűz totem típus Perzselő (searing) totemjét kívánod megidézni, kell hogy legyen egy Tűz totem az inventorydban. Jó hír, hogy a totemek végtelen felhasználási lehetőséggel bírnak, ha már egyszer megszerezted őket. A totemek használatához nem kell folyamatosan alkotórészeket vásárolgatnod.

- Minden egyes totemtípusból csak egy aktív totemed lehet egy időben. Például négy totemet idézhetsz meg egy időben: egy föld, egy tűz, egy víz és egy levegő totemet.

- Az utolsó totem mindig "felülírja" azt megelőzőt hasonló típusú totemet. Ha például egy tűz totemet idézel, akkor egy másik tűztotemet kell idézned ahhoz, hogy ennek hatóereje megszűnjön. Ezt azért fontos tudni, mert csak a manádat vesztegeted, ha két ugyanolyan típusú totemet idézel meg egy időben.

- A szörnyek megtámadhatják a totemeket. Ezt érdemes észben tartani, ha egy ellenséges sámán idéz meg egy totemet. Ha ezt látjátok, nyugodtan támadjátok meg, és pusztítsátok el.

 

 

Föld (earth) totemek

Stoneskin (Kőbőr) totem: A fizikai sebződést csökkenti.

Earthbind (Földkötés) totem: Lelassítja az ellenfél mozgását. Érdemes akkor használni, mikor az ellenfél épp el akar menekülni. Ez lelassítja őket, így még azelőtt megölhetőek, mielőtt a barátaiktól segítséget kérnének.

Strength of the Earth (A Föld ereje) totem: A közelben tartózkodó csapattagok erő-bonuszt nyernek. Ez valószínűleg azt eredményezi, hogy a sebzésük megnő, és egyéb kedvező hatása is lehet (a karakterosztálytól függően). Ha sok csatatank van a csapatban, elég hasznos kis totem lehet.

Stoneclaw (Kőkarom) totem: Arra ösztönzi a környező lényeket, hogy megtámadják. Ez az egyik leghasznosabb totem. Ha a szörnyek a totemet támadják, nem támadnak téged, vagyis kevésbé sebződsz a harcban. Valamilyen szinten a menekülés támogatására is jó ez a totem. Meg kell idézni, majd uccuneki, ha a szörnyek megtámadták a totemet. Ez néha elég lehet ahhoz, hogy a karakter épp bőrrel megússza a dolgot.

Tremor (Földrengés) totem: Megrázza a földet maga körül, felébresztve a csapattagokat a sérülékenyebb állapotból. Ez a totem akkor hasznos, ha a szörnyek megpróbálnak elaltatni benneteket, vagy más, egyéb ártalmas helyzetbe akarnak hozni benneteket

 

Víz (water) totemek

Healing Stream (Gyógyító áradat) totem: A közelben tartózkodó csapattagokat gyógyítja. Csata közben és (inkább) utána használandó.

Frost Resistance (Fagyellenállás) totem: A csapattagok faggyal szembeni ellenállását növeli. A fagytámadással rendelkező szörnyek ellen jó.

És további sok érdekes és hasznos totem......


Különös képességek!

Ghost Wolf (Szellemfarkas) Olyan gyorsan kutasd fel ezt a képességet, amilyen hamar csak lehetséges. Segítségével átváltozhatsz farkassá, és jóval gyorsabban futhatsz! Ha megtanultad ezt a képességet egy speciális gomb jelenik meg a kezelőfelületen. A Szellemfarkas formában nem lehet varázsolni (és még sok egyéb dolgot sem tehet meg az ember). Viszont vásárolhatsz, és elmehetsz a bankba is. A légi hátasokat nem használhatod ebben a formában.

Astral Recall (Asztrális visszahívás) A sámán arra használhatja ezt a varázst, hogy visszatérjen az "otthon-pontra" (Home point). Ez egy csomó esetben igen hasznos, például eladás, küldetések kapcsán, találkozók esetén stb...


Rebirth (Újjászületés) Újjáéleszti a játékosokat! Felbecsülhetetlen képesség, amire elég gyakran szükség is lesz, s a csapat igen nagyra is értékeli a dolgot.

 

Föld mágia

Earth Shock (Földlökés): Közvetlenül sebző varázslat, ami megakadályozza, félbeszakítja egy varázslat megidézését is. Futás közben is megidézhető.

Rockbiter Weapon (Kőharapó fegyver): Minden egyes ütés esetében (pozitív) sebzés módosítót ad.

 

Szellem (spirit) mágia

Purge / Dispel (Tisztítás): Egy mágikus hatást megszüntet. Akkor kell használni, ha az ellenfélen valamilyen tápoló bűbáj van. Ha ezt eltávolítottad, gyengébb lesz, s remélhetőleg könnyebb lesz megölni.

Far Sight (Távolbalátás): A varázshasználó nézőpontját a célpont területre helyezi át. Nagyon jó felderítésre, ha egy bizonyos NPCt akarunk megtalálni, és egyszerűen SZÓRAKOZTATÓ! A Far Sight sirály egy spell!

 

Tűz mágia

Flame Shock (Lánglökés): A célpontot tűz lepi el, amely egy ideig sebződést okoz. Akkor érdemes használni, ha egy szörnnyel hosszabb ideig kell viaskodni. Ha olyan esetben használja valaki, mikor a szörnyet elég gyorsan leveri, gyakorlatilag elpazarolta a varázst.

Flametongue Weapon (Lángnyelvű fegyver): Tűzsebzést ad a játékos fegyverének. A képesség egy lenyűgöző grafikai effektet is ad a fegyverednek, ami valószínűleg felkelti a többi játékos figyelmét is. Futás közben is megidézhető.

Molten Blast (Olvasztó robbanás): Közvetlenül sebző varázslat. A Villámcsapás (Lightning Bolt) helyett is lehet használni. Ha tehetségesnek érzed magad, akkor inkább koncentrálhatsz a tűz mágiára is, s elsődlegesen ezt is használhatod.

 

Víz mágia

Healing Wave (Gyógyító hullám): Egy barátságos célpontot gyógyít. Ez a karakter gyógyító varázslata. Ez az egyik legfontosabb varázslat, mert szükséged lesz rá magad, és társaid gyógyítása érdekében is.

Frostbrand Weapon (Fagyos fegyver): Fagysebzést ad a játékos fegyverének, s le is lassíthatja az ellenfelet. Nagyon jó együtt használni az Earthbind (Földkötés) totemmel, ha a szörnyek el akarnak szelelni.

 

Levegő mágia

Lightning Bolt (Villámcsapás): Közvetlenül sebző varázslat, mely alkalmas szörnyek kivégzésére, sebzésére, vagy éppen arra, hogy felhívjuk vele magunkra a figyelmet. Specializálhatja rá magát a karakter, vagy átnyergelhet a tűz mágiára, és akkor az Olvasztó robbanást választhatja helyette.

Lightning Shield (Villámpajzs): Megadja annak esélyét, hogy a támadót megsebzi. X töltéssel rendelkezik. Nagyon jó védelemre, illetve további sebzés okozására.

 

Egyéb varázslatok:

Water Breathing (Vízlélegzés) Akkor hasznos, ha valaki hosszabb ideig küzd a víz alatt, vagy csak egyszerűen a felfedezés és a játékélmény miatt. Más játékosokra is rá lehet mondani!

Magasabb szinten még további sirály effektek is vannak..

 

Tippek :
A csata elején érdemes a Searing (Perzselő) totemet megidézni, aztán közvetlenül sebző varázslatokat (Villámcsapás, Olvasztó robbanás) használni, hogy a szörnyeket odacsaljuk. Ha az ellenfelek varázshasználók, az Earth Shock (Földlökést) célszerű használni, ami megakadályozza őket a varázslásban (vagy gyógyításban). Ha valaki szólóban játszik, a Lightning Shield (Villámpajzs) megidézése jó ötlet, a fegyvert valamivel fel kell tápolni, aztán indulhat a csata. Egy bizonyos ponton érdemes lehet megidézni a Kőkarom (Stoneclaw) totemet, ami lehetőséget ad számodra a gyógyításra, vagy hogy elmenekülj, ha épp bajba kerültél. Az Earthbind (Földkötés) varázzsal megakadályozhatod, hogy a szörnyek elmeneküljenek, vagy épp kivégezheted a menekülő szörnyeket valamilyen lökés varázslattal, vagy valamilyen direkt sebző spellel.

- Többféle lehetőségek is vannak arra vonatkozólag, hogy a karaktert miként tervezzük meg. Lehet a nehéz páncélzat, a védelem növelése, a védelmi képességek fejlesztése felé elmozdulni, de a karakter választhatja azt is, hogy elsősorban a varázshasználó oldal erősítésére koncentrál, mint a mana, varázslat specializáció és így tovább.

 

 

 

 

 

 

 

 

Asztali nézet