Death Fight WoW Tutorial

Kasztok, Szakmák, Karakterfejlesztés,(stb)
MENÜ

Alchemy

Az Alchemy egy a WoW-os szakmák közül, amihez elengedhetetlen nyersanyagok szükségesek egy másik szakmából, a Herbalism-ból. Az Alkimisták a különböző anyagokból (növények) képesek igazán erős, ám de korlátozott számú mágikus erejű tárgyakat készíteni, melyek három kategóriába sorolhatók:
Elixirs – hihetetlen erőt és sokoldalú buffokat adnak hosszú időre, de a hatásuk elvész ha a játékos meghal. Minden játékos egyszerre két elixírt használhat - egy Guardian-t (védelmező) és egy Battle (csata) Elixírt. A leggyakoribb elixírek fokozzák a játékos másodlagos képességeit - hit, expertise, mastery, etc.
Flasks – ezek viszonylag alap, ám de alapvető buffokat adnak a játékosnak hosszú időre. A játékos halála után nem vész el ugyan a hatásuk, de egyszerre csak egyet lehet aktiválni. Ezek az italok az elsődleges képességeket növelik - strength, agility, intellect, spirit, vagy stamina.
Potions – ezen italokon könnyen átsiklanak az emberek, mert úgy nevezett égető jellegük van. Az erejüket egy dologra összpontosítják, és egy combatban csupán egy használható, tehát nem tart ki a csata végéig. A hatásuk lehet akár az elsődleges képességekre hatással bizonyos másodpercig, vagy visszahozzák az élet/mana bizonyos százalékát.
Combaton kívül, az Alkimisták képesek a különböző természeti anyagokat, érceket (ores) és drágaköveket (gems) transzmutálni azok erősebb formáját megalkotni. Például képesek pár kevesebbet érő drágakőből és némi növényből létrehozni egy erős drágakövet (rare gem).

Az Alchemy nem csak mások segítéséből és erős harcok alatt felhasználható italok készítéséből áll. Hiszen számos olyan anyagot is elkészíthettek ezáltal ami viccesebbé teszi a játékot.
Szakmai Haszon

Fejlettségtől függetlenül minden Alkimista eltanulja a Mixology-t, ami megnöveli a hatását minden elkészített dolognak. Ezek a hatások személyesek, szóval csak az Alkimistát érik ennek a hatásai. Az Alkimisták képesek elkészíteni a Bölcsek Kövét (Philosophers Stone) ami nem csak megerősít, de megnöveli a hatását a gyógyító és mana italoknak, ha az Alkimista használja őket.
Specializáció

Ha egy Alkimista eléri a 325 fejlettséget és a 69-es szintet, megcsinálhatnak egy küldetést Apothecary Antonivich-nál (horda) vagy Alchemist Gribble-nál (szövetség) Outland-en. Ha a küldetést teljesítik akkor engedélyt nyersz, hogy időnként előnyt szerezz az elixírek & flask-ok, potion-ok, vagy transzmutálások alkalmával. Minden Alkimista csupán egy út felé specializálhatja magát, de ha befejezted a kiválasztott küldetést, egyszerűen fizethetsz hűbért és megváltoztathatod a specializációd egy másikra, melyhez ismét küldetést kell teljesítened.

Információk

Nem minden receptet tanít meg számodra a szakma mestere, így felfedezések közben is rálelhetsz mobokban a kívánt receptekre, illetve megvehet őket egyes árusoktól, akik Azeroth minden részén fellelhetők.

Szint és Fejlettség követelmények Alchemy tanuláshoz
Apprentice Alchemy – 1-es szinttől felvehető.
Journeyman Alchemy – szükséges, 50-es fejlettség és minimum 10-es szintű karakter
Expert Alchemy – szükséges, 60-as fejlettség és minimum 20-as szintű karakter
Artisan Alchemy – szükséges, 140-es fejlettség és minimum 35-ös szintű karakter
Master Alchemy – szükséges, 275-es fejlettség és minimum 50-es szintű karakter
Grand Master Alchemy – szükséges, 350-es fejlettség és minimum 65-ös szintű kerekter


Blacksmithing

Blacksmithing egy a WoW-os szakmák közül – amihez a szükséges anyagokat egy másik szakmán keresztül szerezhetjük meg, ez a Mining (bányászat). A Kovácsok az anyagokból (fémek) páncélokat, fegyvereket és további hasznos tárgyakat készíthetnek.

Ellentétben a játékon belüli mágikusabb szakmáknál, a Blacksmith immár divatot teremtett. Amíg a többi szakma, mint például az Enchanting vagy az Inscription különböző buffokat ad karakterednek, a blacksmithing a kezedbe adja azt a tárgyat, amit szeretnél. Mint például egy új darabja a páncélzatodnak Az egyetlen kivétel ezalól a szabály alól – az Elementium Rod, ugyanúgy, mint a többi kisebb szintű pálca. Mindenl Enchanter-nek szükséges, hogy a birtokában legyen egy saját Runed Rods (elvarázsolt pálca), a fő alkotórész, amit egy Kovács el tud készíteni.
Az uncommon, rare, és epic páncélokon és fegyvereken kívül a Kovács nem sok dologgal kereskedhet. Hogy ezt kompenzálják, a Kovácsok képesek olyan páncélt készíteni ami akár örök darab is lehet egy játékos számára.
Szakmai Haszon

A Kovácsok két foglalatot kapnak a ruháikba – Socket Bracer (heveder) és Socket Gloves (kesztyű). A nyersanyag szükséglet tulajdonképpen teljesen szabad, ami a foglalat megtöltését is szabaddá teszi.
Specializálódás

Jelenleg már nincsen a Kovácsolásnak specializálódásaRégen azonban 5 féle is volt: Armorsmithing, Weaponsmithing, Master Axesmithing, Master Hammersmithing, és a Master Swordsmithing.

Információk

A szakmához szükséges recepteket megszerezheted árusoktól, mobokból, küldetések során, hiszen a trainer nem tanít meg sok dolgot neked. Egyes tárgyakhoz akár még ismeretség is kellhet az adott fajhoz.


Enchanting

Enchanting az egyetlen szakma a WoW világában, ami nem sorolható a többi közé. A Bájolók szétszedik a varázstárgyakat és erősebbé teszik őket akár társaik, akár saját maguk javára.

A Bájolás változatos, de a legtöbb csupán egy dolgot ad. Néhány erősebb, és persze drágább Bájolás többet hordoz magában. A Bájolahtó tárgyak a következők (Enchanter készít): chest, feet, wrists, hands, back, és weapon.

Persze nem ezek az egyetlen dolgok, amikre Bájolást lehet tenni – a továbbiakat azonban csupán a Bájoló maga használhatja a saját tárgyain. A shoulders (váll) és helm (sisak) Bájolás minden nagyobb frakció quartermaster-e (szállásmester) árulja és szükséges, hogy eléggé tiszteljenek azon a környéken, hogy eladják számodra (reputation). Az Engineer-ek is rakhatnak bájolást a saját gloves (kesztyű), cloak (köpeny) és belt (öv) néhány furmányos és erős Bájolással. A saból (tailors) is képesek a saját köpenyükre erős Bájolást rakni, ahogy a bőrművesek (leatherworkers) a bracer (heveder) bájolása is erősebb, mint amit a Bájoló tud rakni ezekre a dolgokra.
Disenchanting

A többi varász szakmával szemben, a Bájoláshoz nem szükséges a kerektered egy másik szakma, hogy megszerezze a Bájoláshoz szükséges anyagokat. Hiszen ezen szakma képes szétválasztani a varázslatot a különböző fegyverektől és páncéloktól, hogy a belőlük kinyert anyagot egy erősebb varázslathoz felhasználhassák. Négy féle formája van a kinyert anyagoknak, amiket felhasználhatsz:
Dusts: a porokat páncélokból (usually) és fegyverekből (rarely) nyerheted ki. Ez a leggyakoribb alapanyag, amiből rengetegre lesz szükséged a fejlődéshez..
Essences: az eszencia fegyverek(usually) és páncélok (rarely) porlasztásával kapható. Két variációjuk lehetséges – lesser (csekélyebb) és greater (jobb) fajták. Három csekélyebb (lesser) eszenciát át tudsz változtatni egy ugyanolyan fajta jobbá (greater), és ugyanígy visszafelé.
Shards: a szilánkok a fegyverek és páncélok magasabb (rare) fajtáiból nyerhetők ki. Az eszenciához hasonlóan lehetnek lesser és greater fajtájúak, de nem változtathatod át egyiket a másikká
Crystals: a kristályokat a fegyverek és páncélok legmagasabb szintjéből (epic) nyerheted ki.
Szakmai Haszon

A Bájolók az egyetlenek, akik külön foglalatot kapnak a Bájoláshoz - a gyűrű. Ebbe a foglalatba az elsődleges képességek erősítéséhez alkalmas drágaköveket rakhatnak be- Strength, Agility, Intellect, és Stamina. Mind a két gyűrűbe lehet egy-egy foglalatot tenni.

Információk

A recepteket beszerezhetitek árusoktól, mobokból. Egyes pálcákat csupán más szakmával készíthettek el.


Engineering

Engineering a legérdekesebb, legviccesebb szakma a WoW-ban – a nyersanyagokat egy másik szakmával egyetemben szerezheted meg, ez a Bányászat (Mining). A gépészek képesek a különböző anyagokat (fémek) vicces szerkentyűkké, hasznos dolgokká (pl. hátasok és állatkák), erős sisakokká/szemüvegekké, távolsági fegyverekké és távcsőkké változtatni.

A legtöbb dolognak nem nagy a hatóereje. De képesek bombákat gyártani, Motort készíteni utazás céljából. Készítenek javító robotokat, teleportáló felszerelést, állatkákat így a Gépészet lett a játék legviccesebb szakmája igen rövid idő alatt, amely mindenkinek rejt meglepetést.
Specializálódás

Ha a Gépész szakmád egyszer elérte a fejlettség 200-ik szintjét a karaktereddel elmehetsz megtanulni a két féle specializáció közül egyet:
Gnome Engineering – ha az a vágyad, hogy Gnomish Gépész legyél el kell végezned egy rövidke küldetés sorozatot, ami aShow Your Work küldetéssel kezdődik. Ez a specializáció a szerkentyűkre ad hangsúlyt.
Goblin Engineering - ha Goblin Gépész szeretnél lenni hasonlóan kell eljárnod, mint a Gnomish Gépészek, ezzel a küldetéssel:Show Your Work. Ez a specializáció a robbanóanyagokra összpontosít.
Ha meg szeretnéd változtatni a specializációd, egyszerűen beszélj Book "Soothsaying for Dummies" Tanarisban.
Szakmai Haszon

Számos hasznonnal jár ez a szakma. Speciális nyakláncok and és vicces tárgyak tömkelege, azonban az igazi haszon: epic engineering goggles (szemüveg) ami egy nagyon szép sisakként szolgál, plusz további haszon a vicces szerkentyűk melyekkel Bájolást rakhatsz a gloves (kesztyű) és belt (öv) felszereléseidre.

Információk

A recepteket beszerezhetitek mobokból, küldetések során illetve repuk általi ismeretség alapján is


Herbalism

Herbalism az egyik gyűjtögető szakma a WoW-ban – csupán nyersanyag szerzésre alkalmas (néhány elementál anyag és sok növény) azonban főbb szakmákhoz elengedhetetlen társ ( Alchemy és Inscription). A növények a világ össze részén fellelhetők, mindegyik a maga területén növekszik. Ha ezt a szakmát felvetted a kis térképed mellett beállíthatod, hogy mutassa a növényeket, ennek segítségével hamarabb megtalálod őket.
Szakmai Haszon

A Herbalismnak elég gyenge a haszna – mnint minden gyűjtögető szakmának. Megtanulhatják a gyűjtögetők a Lifeblood varászlatot , ami egy instant gyógyító varázalat, ami minden 75-ik fejlettségi szint után többet gyógyít a karakteren. Tehát azon kasztok amelyik nem képesek gyógyítani így meglephetik ellenfelüket egy rövid időre.

Információk

Minden növényt a megfelelő szinten szerezhetsz meg, de akár egy-egy árustól is vehetsz pár darabot.

Classic WoW
(001) —— Peacebloom
(001) —— Silverleaf
(015) —— Earthroot
(050) —— Mageroyal
————— `·.¸ Swiftthistle
(070) —— Briarthorn
————— `·.¸ Swiftthistle
(085) —— Stranglekelp
(085) —— Bruiseweed
(105) —— Grave Moss
(115) —— Wild Steelbloom
(125) —— Kingsblood
(150) —— Liferoot
(150) —— Fadeleaf
(150) —— Goldthorn
(160) —— Khadgars Whisker
(195) —— Wintersbite
(205) —— Firebloom
(210) —— Purple Lotus
————— `·.¸ Wildvine
(220) —— Arthas Tears
(230) —— Sungrass
(235) —— Blindweed
(245) —— Ghost Mushroom
(250) —— Gromsblood
(260) —— Golden Sansam
(270) —— Dreamfoil
(270) —— Icecap
(280) —— Mountain Silversage
(285) —— Plaguebloom
(300) —— Black Lotus

The Burning Crusade
(300) —— Felweed
————— `·.¸ Fel Lotus
(315) —— Dreaming Glory
————— `·.¸ Fel Lotus
(325) —— Ragveil
————— `·.¸ Fel Lotus
(325) —— Terocone
————— `·.¸ Fel Lotus
(335) —— Flame Cap
————— `·.¸ Fel Lotus
(340) —— Ancient Lichen
————— `·.¸ Fel Lotus
(350) —— Netherbloom
————— `·.¸ Fel Lotus
(350) —— Netherdust Bush
————— `·.¸ Fel Lotus
(365) —— Nightmare Vine
————— `·.¸ Fel Lotus
(375) —— Mana Thistle
————— `·.¸ Fel Lotus

Wrath Of The Lich King
(350) —— Goldclover
————— `·.¸ Deadnettle
————— `·.¸ Frost Lotus
(360) —— Firethorn
————— `·.¸ Frost Lotus
(375) —— Tiger Lily
————— `·.¸ Deadnettle
————— `·.¸ Frost Lotus
(385) —— Talandras Rose
————— `·.¸ Deadnettle
————— `·.¸ Frost Lotus
(400) —— Frozen Herb
————— `·.¸ Goldclover
————— `·.¸ Tiger Lily
————— `·.¸ Talandras Rose
(400) —— Adders Tongue
————— `·.¸ Frost Lotus
(425) —— Lichbloom
————— `·.¸ Frost Lotus
(435) —— Icethorn
————— `·.¸ Frost Lotus
(450) —— Frost Lotus
————— `·.¸ Deadnettle

Könnyed fejlődés
0-75 Mulgore, majd át Barrens-re a Mageroyal és Briarthorn virágokért, vagy Dun Morogh onnan Loch Modan az Alliance-nak.
HeartStone + tanulás
75-125 Silverpine, Stranglethorn Vale (végső növény Stranglekelp a parton)
HeartStone + tanulás
125-200 Wetlands
HeartStone + tanulás
200-270 Hinterlands
HeartStone majd teleport Shattrath-ba, onnan repülj Thrallmar-ba vagy Honor Hold-ba, hogy tanulhass. El kell érned még 5 pontot, hogy megtanuld a Golden Sansam és a Dreamfoil növények felszedését.
275-350 Helfire Peninsula
HeartStone + tanulás
350+ Northrend, bármelyik részén.



Inscription

Inscription egy szakma mely a Wrath of the Lich King kiegészítőben lett a játékhoz adva és a játékosok ezen szakma segítségével készíthetnek glyph-eket, scroll-okat (tekercsek), card-okat (kártyákat) és még sok mást! Az Írnoknak megtanulja ezzel a szakmával a Milling szakmát is, mellyel 5 növényt egyszerre préselhetsz le (kombinált szakma a Herbalism-al) színezőanyaggá, melyet a szakmában használsz fel tintákat létrehozva. Ezekkel a tintákkal készthetsz egy papírra glyph-eket vagy buff (támogató) varázslatokat. Ezeket más módon is megtanulhatod ha a: Northrend Inscription Research, Minor Inscription Research, vagy a Book of Glyph Mastery –t használod.

A Glyph-ek olyan tárgyak melyek erősítik a karakter egy-egy képességét, kasztokra bontva.. Két féle Glyph létezik: Major Glyphs ezek a kulcs szerepet töltik be és a Minor Glyphs, ami kisebb spellek továbbfejlesztését segítik elő. Bizonyos szintek elérése után aktiválódnak a Glyphek, tehát nem tudod egyszerre minden helyre behelyezni a Glyph-jeidet, maximum 80-as szinten.

Az Írnokok tovább tekercseket is készíthetnek melyek a karakter elsődleges képességei közül növelnek meg a tekercsen szereplő írás révén egyet. Továbbá készíthetnek Darkmoon cards-okat amiket kombinálva erős bizsukat (trinkets) hozhatnak létre. Ezeknek használata megnöveli továbbá a Darkmoon Faire nevezetű helyhez kötődő hírnevet is (reputation).
Szakmai Haszon

A Glyph-eket bárkinek át tudod adni, így nagy segítséget nyújt ez a szakma a Guildban lévő társaidnak.

Információk

A legtöbb receptet megtanítja maga a mester is, de akadnak kivételek melyeket mobokból, instákból szerezhettek meg. Ilyen például a Book of Glyph Mastery, ami minden egyes könyv után megtanít a használójának egy új glyph-et, amit még nem tud. Ha mindent megtanult, akkor potyára használja el a könyvet.

Scroll-ok: Scroll of Recall- ugyanaz a funkciója, mint a Heartstone-nak, az általad felvett kezdőhelyre teleportál



Jewelcrafting

Jewelcrafting a leghasznosabb szakma, és a legkeresettebb is mióta a The Burning Crusade kiegészítőben létrejött. Ennek segítségével a játékos készíthet igazán erős drágaköveket, melyeket a megfelelő helyre rakva, a megfelelő foglalatban elhelyezve, erősebbé, értékesebbé teszik a ruháikat, kiegészítőiket. Az Ékszerész a szakmához kap egy mellék szakmát a Prospecting-et de szükséges ehhez a szakmához kiegészítőként a Mining is, hogy a megszerzett ércekből a Prospecting segítségével színes köveket nyerjünk ki. (Csupán 5-ösével lehet prospectelni az egyforma érceket.) Az expert szintű napi küldetéseket kell teljesítenie, hogy elérje a legmagasabb szintű recepteket, persze sok receptet meg is lehet vásárolni a világ minden táján.

A drágaköveken kívül számos más tárgyat is elkészíthetnek az Ékszerészek, úgy mint: nyakláncok, gyűrűk és fegyverek. Ezek a tárgyak nagyszerűen jönnek a fejlődés során, és áruként is megállják a helyüket.

A Wrath kiegészítőben a játékosok immár át tudják változtatni a kisebb értékű (uncommon) drágaköveket erősebbé (rare és epic) az Icy Prism segítségével.

Az Ékszerészek számos trükkös tárgyat képesek készíteni. Csecsebecséket, melyekből állatok jönnek elő és megvédik a karaktert. Köveket melyek megbénítják az ellenfelet egy rövid időre.

Információk

Rengeteg receptet vehetsz árusoktól, nyerhetsz instákban, szerezhetsz meg mobok leölése után, vagy küldetések teljesítésével.



Leatherworking

Leatherworking egy varázs szakma, amely szőrmét és bőröket használ a Skinning mellékszakma segítségével, hogy buffokat és ruhákat készíthessen belőlük.

Ez a szakma kifejezetten hasznos a bőrt (leather) viselő kasztoknak (Druid, Rogue) és a páncélt viselők (Hunter, Shaman), számára is, de hasznos mindenki számára aki erősíteni szeretné karakterét, például egy erős leg armor segítségével, ami hasonlatos a Bájoláshoz. Továbbá sok pénzt szerezhetnek egy-egy elkészített áruval az Aukciós Házakban is.

A Bőrművesek készíthetnek kezdő PvP setteket. Plusz értékes táskákat, melyekben kizárólag a szakmához tartozó tárgyak tárolódnak.

A Bőrművesek képesek különböző drums-okat (dobokat) készíteni, melyek nagy segítségül szolgálnak egy-egy raid alkalmával mindenki számára, két raid buff hozható létre: Drums of Forgotten Kings és Drums of the Wild.

Információk

Mindenféle receptet szerezhetsz küldetések teljesítésével, mobok leölésével, instákban való részvétellel illetve árusoktól.



Mining

Mining a legtöbbet használt szakma, mely sok egyéb szakmát egészít ki. A Bányász különböző bányák kifosztásával szerezhet nagyobb tudást és képzettséget, amit pedig kibányászik, tovább adhatja Blacksmithing vagy Engineering használó társának.

A szakmához szükséges egy bányász szerszám, amit a táskádban tárolhatsz. A nem felhasznált köveket a Jewelcrafting szakmájú társad is felhasználhatja Prospecting-el, aminek segítségével különösen erős drágaköveket (gem) készíthet.
Szakmai Haszon

A Bányászkodással egy passzív buffot is nyersz, ami a Staminát erősíti és mindig növekszik tovább, ahogy a szakmád is fejlődik felfelé.
Információk
Mindenképpen szükséges a szakmához egy csákány (pick axe), anélkül el se indulj, mert csak bosszankodni fogsz, amikor végre találsz egy bányát de nem tudsz bányászni eszköz híján.

Szükséges Skillek
Copper Vein-------------------1
Tin Vein-------------------------65
\\--Bronze Bar-----------------65
Silver Vein----------------------75
Iron Deposit--------------------125
Gold Vein-----------------------155
\\--Steel Bar--------------------165
Mithril Deposit-----------------175
Truesilver Deposit------------205
Dark Iron Deposit-------------230
Small Thorium Vein----------230
Rich Thorium Vein-----------255
Fel Iron Deposit---------------275
Adamantite Deposit---------325
\\--Felsteel Bar----------------350
Rich Adamantite Deposit--350
Cobalt Deposit----------------350
Khorium Vein------------------375
Rich Cobalt Deposit---------375
Saronite Deposit-------------400
Rich Saronite Deposit------425
Obsidium Deposit-----------425
Titanium Vein-----------------450
Pure Saronite Deposit-----450
Rich Obsidium Deposit----450
Titanium Vein-----------------450



Skinning

Skinning egy gyűjtögető szakma melynek segítségével bőröket, pikkelyeket és szőrméket nyerhetsz szörnyekből, sárkányokból, továbbá bogarakból. Ezeket az anyagokat kizárólag a Leatherworking szakmához használhatod fel.

A Nyúzónak szükséges egy nyúzó eszköz, amely nélkül el se induljon útjára, ennek segítségével szabadítja meg a leölt jószágokat a kültakarójuktól. Nem mindegy milyen fejlettségű a nyúzó technikád így ki kell kalkulálnod melyik szinten mit tudsz elejteni. Csupán a mobok szintjét kell megnézned, hogy tudd, meg tudod-e nyúzni. Például egy 30-as szintű mob nyúzásához 150-es szintű Nyúzás szükséges. Ha az adott bestiához a nyúzási szinted túl alacsony, piros üzenet fogja jelezni számodra milyen szinten tudod alkalmazni rajta nyúzási technikádat.
Szakmai Haszon

A Nyúzók kapnak egy passzív varázslatot, ami megnöveli a kritikus ütési rátájukat (critical strike rating) és ez csak tovább növekszik a Nyúzás szakma fejlődésével.

Információk

Addig nem tudsz egy állatot megnyúzni, míg minden tárgyat ki nem szedtél belőle.


Tailoring

Tailoring egy szakma, amellyel rengeteg dolgot készíthetsz fejlődésed során, ruhákat, táskákat, Bájolható tárgyakat és Repülő szőnyegeket! Tipikusan cloth-t hordó kasztoknak hasznos szakma (Mage, Priest, Warlock).

A Szabók mobokban találhatnak rá a szakmához használható anyagokra, továbbá egy-egy árus is rendelkezhet a számukra használható selymekkel.
A Szabók készíthetnek úgynevezett: spellthreads-eket amelyek erősebbé teszik az alsó ruhadarabokat (leg). A sokrétű ruhákon kívül a Szabók képesek ingeket is készíteni.

A The Burning Crusade és a Wrath of the Lich King-ben, számos specializáció közül választhattunk: Mooncloth Tailoring, Shadoweave Tailoring és Spellfire Tailoring.
Szakmai Haszon

A Szabók készíthetnek különféle Embroidery-ket a köpenyükre melyek igazán erős buffként szolgálnak számukra.

Információk

Recepteket instákból, mobokból, árusoktól nyerhetsz, továbbá küldetések teljesítésével juthatsz hozzájuk. Ezen szakmával képes lehetsz Repülő Szőnyegeket létrehozni.

Gyűjtési sorrend
1-75- Linen Cloth
75-125- Wool Cloth
125-175- Silk Cloth
175-250- Mageweave Cloth
250-300- Runecloth
300-350- Runecloth + Netherweave Cloth
350-450- Frostweave Cloth



Cooking

Cooking is egy másodlagos szakma mellyel a játékosok variálhatják a sok főzésre alkalmas hozzávalót, úgy mint hal vagy hús ízletes étel, italok létrehozására amelyek akár növelhetik egyes képességeitek, vagy manát tölthetnek vissza, de buffként is szolgálhatnak. Ehhez a szakmához szükséges a Fishing, amellyel friss hozzávalókat szerezhetünk.

Hogy főzz, tűzre van szükség – és a megfelelő alapanyagra, persze. Minden mester közelében kell lennie egy főzésre alkalmas tűznek, melynek közelében elkészítheted a kívánt menütHa túl messze vagy ezektől a helyektől, lerakhatod a saját tűzhelyedet a Basic Campfire-t, amit a Főzés szakmával együtt tanulsz meg a kezdetek kezdetén. A helytől függetlenül mennyei eledelt készítesz és ha azt megeszed megkapod a Well Fed buffot, ami annyi strenght-et ad amilyen szintű volt az elfogyasztott étel.
Receptek

Három útja van, hogy recepteket tanulj. A legegyszerűbb a mestertől való tanulás, de ő nem tanít meg számodra mindent. Második lehetőség, hogy felkeresel egy árust vagy nyersz egyet valamelyik legyőzött mobból. Majd végül a Wrath of the Lich King óta, you végezhetsz napi küldetéseket melyekkel Főző Jutalmakat kaphatsz, ezekkel tudsz további recepteket vásárolni a megfelelő árustól.
Főző Jutalmak

Egy féle Jutalom van melynek neve, Dalaran Cooking Award. Azután kapod meg, miután teljesítesz egyet a napi küldetések közül. A recepteken kívül azonban, ha ebből a Jutalomból összegyűjtesz 100-at, akkor külön ajándékként beválthatod: a Chefs Hat-re, aminek segítségével lecsökkentheted a főzési idődet.

Akár új vagy akár régi, csak fel kell venned a Főző szakmát és már készen is állsz, hogy napi küldetéseket hajts végre, mindnen nap. Napi küldetéseket Dalaranban és Shatrathban találsz, utóbbi helyen azonban nem a hagyományos Cooking Jutalmat kapod, hanem teljesen más tárgyakat, egyiknek neve: Crate of Tasty Meat, amiben véletlenszerűen lehet akár recept is, akár hozzávaló.


First Aid

First Aid a legegyszerűbben teljesíthető másodlagos szakma. Bármelyik karakter, kaszt megtanulhatja így olyan kaszt is healel-het másokon esetleg magán, amelyik alapjáraton erre nem volna képes.

A fejlesztése igen egyszerű. Minden tapaszhoz, amit elkészítesz anyagokra van szükség, melyeket mobokból szerezhetsz meg. A szakma fejlesztése különösen könnyű ha mellé a Tailoring szakmát választod elsődlegesnek, de anélkül is gyerekjáték.

Ha elkészítettél egy tapaszt, csupán annyit kell tenned, hogy magadon vagy egy társadon használod, és már megy is felfelé a fejlettséged. Minden tapasz alkalmazása 8 másodpercig tart. Egy egyszerű tapasz 20-30% gyógyít, de megszakítja a folyamatot ha elmozdulsz a helyedről. Percenként csak egy játékost tudsz gyógyítani ezzel a szakmával mert megjelenik a Recently Bandaged debuff, ami megakadályozza hogy bizonyos időn belül újra használd.

Információk

Gyors fejlődés
Apprentice & Journeyman First Aid (Level 1 - 150)
1 - 45
40-50 Linen Cloth --> Linen Bandage
40 - 80
100 - 110 Linen Cloth --> Heavy Linen Bandage
80 - 115
40 - 55 Wool Cloth --> Wool Bandage
115 - 150
90 - 100 Wool Cloth --> Heavy Wool Bandage

Expert First Aid (Levels 150 - 225)
150 - 180
45 - 55 Silk Cloth --> Silk Bandage
180 - 210
80 - 100 Silk Cloth --> Heavy Silk Bandage
210 - 225
15 - 20 Mageweave Cloth --> Mageweave Bandage

Artisan First Aid (Levels 225 - 330)
225 - 240
37 - 47 Mageweave Cloth --> Mageweave Bandage
240 - 260
56 - 76 Mageweave Cloth --> Heavy Mageweave Bandage
260 - 290
39 - 49 Runecloth --> Runecloth Bandage
290 - 300
20 - 30 Runecloth --> Heavy Runecloth Bandage
300 - 330
30 - 40 Netherweave Cloth --> Netherweave Bandage

Master and Grandmaster First Aid (Levels 330 - 450)
330 - 350
40 - 60 Netherweave Cloth --> Heavy Netherweave Bandage
350 - 400
60 - 70 Frostweave Cloth --> Frostweave Bandage
400 - 450
60 - 70 Frostweave Cloth --> Heavy Frostweave Bandage



Fishing

Fishing is egy másodlagos gyűjtögető szakma, ami tökéletes kiegészítője a Cooking szakmának, de egyéb szakmákhoz is alkalmazható egy-egy eleme. Csupán egy Horgászbotra van szükség, és máris lógathatod a csalit a vízbe. Minden területen különböző fejlettség szükséges, hogy horgászhass, így egyszerűbb ha az alacsony területekkel kezdesz.

Halakat és egyéb vízben fellelhető dolgokat foghatsz ki a botod segítségével, esetleg elsüllyedt hordók tartalmát lesheted meg, teheted magadévá. Azok a játékosok akik nagyon belemerülnek a Horgászás tudományába akár napi küldetéseket is vállalhatnak a különböző jutalmakért, esetleg Achievements-ekeért. Különböző rendezvényeken is próbára teheted tudásod és szerencséd - a Stranglethorn Fishing Extravaganza és a Kaluak Fishing Derby, hogy elnyerd az óriási jutalmak egyikét.



Riding

Riding egy passzív képesség mellyel a játékosok képesek a hátasok különböző formáit használni a világ összes táján. Nincs szintekre bontva, azonban a tanulásuk szinttől függ és sok aranyba kerül.

Minél magasabb az Utazási képességed, annál gyorsabb hátasokon vagy képes utazni. A legmagasabb szintű Utazók már repülő hátasokkal is közlekedhetnek az arra kijelölt területeken. Mind az Apprentice Riding és a Journeyman Riding train csupán földi hátasokra korlátozódik, de ha egy játékos eléri az Expert Riding fejlettséget használhat repülő hátasokat. Ahhoz azonban, hogy Northrenden is tudj repülni, meg kell tanulni a Cold Weather Flying-ot. Ha van már az accountodon 80-as karakter, akkor megveheted neki a 76-os szint alatt is ezt a könyvet, így hamarabb élvezheted a Northrenden való repülést.

Információk

Név Fejlettség Helyszín Hátas gyorsaság

Apprentice Riding 75 skill Ground 60%
Journeyman Riding 150 skill Ground 100%
Expert Riding 225 skill Flying 150%
Artisan Riding 300 skill Flying 280%
Master Riding 300 skill Flying 310%
Cold Weather 225 skill

 

Asztali nézet